3x3 Estonia 2020 | Vabavisete Guinnessi rekord kordatehtud kossuplatsidel
3x3 korvpall Eestis. 3x3 basketball in Estonia.
tänavakorvpall, 3x3 korvpall, 3x3 basketball, fiba 3x3, 3x3 estonia
13683
post-template-default,single,single-post,postid-13683,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-3.4,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Blog

Vabavisete Guinnessi rekord kordatehtud kossuplatsidel

  |   3x3 korvpall

Laupäev, 19. september 2020 tuleb ajalooline päev Eesti Korvpall 100 programmis, kuna sel päeval on plaanis korrastada korvpalli väliväljakuid üle Eesti ning samal ajal teha vabavisete Guinnessi rekord. Ettevõtmine on ühendatud Eestist alguse saanud maailma ajaloo suurima kodanikualgatusega, kus eelmisel aastal tuli 20 miljonit inimest 180st riigist kodudest välja ja koristasid maailma puhtamaks.

Allolevalt juhis, kuidas korvpallikogukonnad üle Eesti saaksid võimalikult palju ära teha.

Pane kuupäev kalendrisse. Oma Google kalendrisse, taskukalendrisse, kodus või spordiklubi seinal olevasse kalendrisse.

Vali korvpalli väliväljakute kaardilt kossuväljak. Hetkel on kaardil 918 väljakut.

Võta kaasa sõber või aja kokku punt, kellega sel päeval väljakul miskit ära teha. Eestis ei ole korvpalliväljakut, millel ei saaks midagi paremaks teha. Isegi kui tegemist on eile avatud väljakuga, millel on uued võrgud, rõngad, jooned jne, on selle kõrvalt kindlasti võimalik prügi koristada. Maailmakoristuspäev keskendub sel aastal suitsukonidele, neid on paraku igal pool.

Viska platsile enne pilk peale. Pane paika plaan, mida üksi või koos pundiga võiks ära teha. Mõned näited:

  • Vaheta või pane uus võrk (NB: uue võrgu saad tasuta, kui registreerud maailmakoristusele!).
  • Paranda ära kossulaud, rõngas või konstruktsioon.
  • Tõmba harjaga väljak puhtaks.
  • Värvi väljakule uued jooned või värskenda vanu jooni.
  • Värvi (erksalt) üle vana ja roostes korvpallikonstruktsioon.
  • Ehita väljaku kõrvale pink või suurema seltskonnaga väike tribüün.

Eelnevalt uuri välja, kes on väljaku omanik ja anna talle plaanist teada. Näiteks kui plaanid väljaku kõrvale teha prügikasti, siis keegi peaks seda tulevikus ka tühjendama.

Registreeru maailmakoristuspäevale, vali valdkonnaks “Korvpall 100”. Lisainfosse kirjuta kui vajad uut kossuvõrku!

  • Kui väljak on korras, siis tee sellest telefoniga pilt (soovitavalt selline, et pildilt näeb kogu väljaku – kõik korvid, katte, joonte seisu jne) ja saada see reigo@basket.ee – sinu pilt läheb siis korvpalli väliväljakute kaardile, kuhu on oma pilte saatnud vähemalt 150 inimest.
  • Keegi ei keela ka uut kossuplatsi teha – kohaliku külakeskusse post püsti, laud ja rõngas külge ning uus palliviskamise koht olemas.

Registreeri vabavise.ee lehel oma võistluspaik 100 000 vabaviske Guinessi rekordiks hiljemalt 11.09.2020. Registreerunud võistluspaikadega võetakse eraldi rekordi sooritamise osas ühendust, kuid lühidalt peab igas võistluspaigas olema inimene, kes telefoniga striimib ning inimene, kes mobiili abil paneb kirja kas pall läks korvi või mööda.

Kutsu kõik, keda tead, sel päeval vabaviskeid viskama!

Kui kõike ei jõua, siis tee pool. Või veerand. Kuid kuupäev pane kalendrisse ja hiljemalt päev varem (18.09), mine uuesti vabavise.ee lehele, millelt leiad kaardi võistluspaikadest, kus laupäeval, 19. septembril saad vabaviskeid visata. Kui vähemalt ühe sisse saad, siis võid öelda, et osalesid Guinnessi rekordi tegemisel.