3x3 Estonia 2020 | FIBA U18 3×3 MM-i TOP8 jäi ühe vabaviske taha
3x3 korvpall Eestis. 3x3 basketball in Estonia.
tänavakorvpall, 3x3 korvpall, 3x3 basketball, fiba 3x3, 3x3 estonia
12110
post-template-default,single,single-post,postid-12110,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-3.4,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Blog

FIBA U18 3×3 MM-i TOP8 jäi ühe vabaviske taha

  |   3x3 korvpall, 3x3 tänavakorvpall, FIBA3x3

Täna käivad Mongoolias veel viimased FIBA U18 3×3 korvpalli maailmameistrivõistluste alagrupimängud, kuid D-alagrupis, milles mängis ka Eesti, on mängud mängitud, edasi pääsesid Argentiina ja Rumeenia.

Eesti U18 3×3 koondis sai kolme napi kaotuse kõrvale ühe võidu, kuid mängijaid see väga ei lohuta, sest mängupildi järgi oleks Eesti võinud ka alagrupi võita. 

Ilmselt jääb koondisel kõige rohkem kripeldama avapäeva teine mäng Rumeenia vastu, kus loetud sekundid enne lõppu oli Eesti ühega peal ning kus Ranno-Renek Rattasepp sai veaga korvi. Kahepunktises eduseisus saadi võimalus ka vabaviskeks, mis paraku ei tabanud ning millele rumeenlased vastasid hullu lauapõrke kolmesega, mis viis kohtumise lisaajale, kus tuli Rumeenia paremust tunnistada.

“Alagrupi lõpliku paremusjärjestuse alusel oleks Eesti võit Rumeenia üle tekitanud surnud ringi, milles visatud punktide arvestuses oleks Eesti Argentiina järel D-alagrupi teisena play-offi edasi pääsenud”, hindas Eesti Korvpalliliidu 3×3 valdkonna juht Reigo Kimmel, kelle sõnul oleksid siiski ei loe, kuid kes loodab, et poistel jätkub tahtmist 3×3 korvpalli edasi mängida ning tulevastel tiitlivõistlustel ka meeste 3×3 koondisesse pääseda.

Võistluste ajakava ja tulemused leiab FIBA U18 3×3 MM-i veebilehelt.