3x3 Estonia 2020 | Eesti Korvpall 100 trikivise Stenbocki rõdult
3x3 korvpall Eestis. 3x3 basketball in Estonia.
tänavakorvpall, 3x3 korvpall, 3x3 basketball, fiba 3x3, 3x3 estonia
13252
post-template-default,single,single-post,postid-13252,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-3.4,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Blog

Eesti Korvpall 100 trikivise Stenbocki rõdult

  |   3x3 korvpall

Eesti Korvpalli 100. sünnipäeva trikiviske võistlusel viskas palli Stenbocki maja rõdult korvi Eesti meeste korvpallikoondise kapten Siim-Sander Vene. Viskamisest võtsid osa ka Eesti naiste korvpallikoondise kapten Mailis Pokk ja Eesti Eesti Vabariigi Valitsuse “kapten” Jüri Ratas.

Viskamise juhatas sisse Eesti Korvpalliliidu 3×3 valdkonna juht Reigo Kimmel, kelle hinnangul oli vaid puhas juhus, et trikivise õnnestus. “Väljas oli kõva tuul, tegime mitukümmend katset ja oleks peaaegu loobunud, sest vaid mõni vise läks konstruktsiooni või rõnga pihta. Alles oli vaid 3-4 palli ning peaminister pidi juba minema järgmisele sündmusele, kui Siim-Sander lõpuks tabas,” ütles Kimmel, kes oleks panused pannud Jüri Ratasele, kes 2-aastat tagasi tabas Martin Dorbeku poolt Illustes korraldatud keskjoone viskevõistluse.

Jüri Ratas oli tabamisele väga lähedal, sest ka videost on näha, et pall käis rõngas ära. See vise juhtus vahetult enne Siim-Sander Vene tabamust. Videost näeb ka, et üks pall tabas korvpallikonstruktsiooni küljes olnud kaamerat, mistõttu Siim-Sanderi tabamusest konstruktsioonikaamera videopilti paraku ei olnud.

Eesti Korvpall 100 trikiviske võistlusega oli seotud kümmekond inimest, kes tegelesid kogu asja organiseerimisega. “Mul on hea meel, et pall sai lõpuks korvi, sest sellest ettevõtmisest me täna ei saaks rääkida, kui pall poleks korvi läinud,” hindas Kimmel, kes oma kuulsaima trikiviske jaoks tegi vähemalt samapalju katseid.

Kimmeli “miljonivise” oli mõeldud 2010. aasta Tartu 3×3 tänavakorvpalli videokokkuvõtte lõppu. Kokkuvõtte tegija arvas, et ei ole viisakas kohaliku “elutarga” kommentaari ametlikku videosse lisada ja lisas selle eraldi. Hiljem sai vise kõnekaardi telereklaamiks, erinevateks remixideks ning kõnekäänuks.

“Kui Tartus palli sisse sain ja peale seda uuesti proovisin, siis kohalik elutark ütles, et teist korda see ei tule. Ma arvan, et elutark eksis, sest nüüd tuli see teist korda,” hindas Kimmel, kellele andis Eesti Korvpalli 100. sünnipäeva puhul Stenbocki maja rõdult palli korvi viskamine mõtte, et võiks juba sel suvel korvpalli trikiviske võistluse uuesti korraldada.