3x3 Estonia 2020 | Tänavakorvpalli meistrivõistluste avaetapi võitis Eesti 3×3 koondis
3x3 korvpall Eestis. 3x3 basketball in Estonia.
tänavakorvpall, 3x3 korvpall, 3x3 basketball, fiba 3x3, 3x3 estonia
10332
post-template-default,single,single-post,postid-10332,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-3.4,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Tänavakorvpalli meistrivõistluste avaetapi võitis Eesti 3×3 koondis

  |   3x3 korvpall, FIBA3x3

Täna Viimsis toimunud suvise 3×3 tänavakorvpalli Eesti meistrivõistluste avaetapi võitis FIBA 3×3 MM-iks valmistuv Eesti 3×3 koondis, kes Viimsi turniiril mängis koosseisus Maik-Kalev Kotsar, Joonas Järveläinen, Jaan Puidet ja Martin Dorbekut asendanud Kaido Saks. Võitjad said auhinnaks pääsme 11. augustil Tallinnas, Vabaduse väljakul toimuvale “OlyBet 3×3 Tallinn Open 2018” turniirile.

Võistkond sai 5 mängust 5 võitu. Avamängus mängis Maik Kalev oma isa, vastasvõistkonnas pallinud Egon Kotsari vastu ja sai kindla võidu 21:6 ning teekonnal finaali oli Ballzy/Tallinn tiimil lihtsam mäng (21-4) ka poolfinaalis kui kohtuti harrastajate sarja parima tiimiga Ida-Virumaalt. Nii alagrupimäng Venemaa võistkonna “Piter” vastu (16-11), veerandfinaal saalikorvpalli EM sarjas 2 koha saanud “Mulkide” võistkonna vastu (13-11) kui ka finaal sama Venemaa võistkonna vastu (15-13), pakkusid nii mängijatele kui pealtvaatajatele rohkem põnevust.

3×3 saalikorvpalli Eesti meistriks tuli Amino.ee

2017. aasta sügisel alustanud 3×3 saalikorvpalli Eesti meistrivõistluste sarja võitjaks tuli Amino.ee nime kandnud võistkond, koosseisus Kiur Akenpärg, Erik Luts, Jaagup Toome ja Mario Paiste, kes otsustavas mängus alistasid Mulkide võistkonna alles lisaaajal (14-12).

Sarjas tuli kolmandale kohale Mario Poluski juhitud HAUG Creative tiim, kes 19-17 seisuga lõppenud mängus oli lähedal, et ise alagrupist edasi pääseda ning kes pakkusid kõva konkurentsi ka Mario eelmise aasta tiimikaaslastele Paide Spordikeskusest (Luts, Toome, Akenpärg), kus kaotus tuli vastu võtta seisuga 12-9. HAUG Creative tulemus võinud oleks ehk võinud olla ka parem, kui viimasel hetkel poleks tiimist pidanud loobuma Sten Olmre, keda kohapeal asendas U18 sarjast võetud Erki Kuhi.

Kohapeal võistlusi jälginud Eesti 3×3 korvpalli valdkonna juhi Reigo Kimmeli hinnangul pakkus võistluse kõige ilusamaid õhulende HAUG Creative mängija Martin Jurtom, kes vähemalt kahel korral surus palli korvi. “Kõige põnevamad mängud toimusid just A-alagrupis, kus kolme seni 3×3 saalikorvpallisarjas osalenud võiskondade vahel selgus võitja, kes sai auhinnaks 1000 eurose reisikulude katmise mõnele 3×3 välisturniirile. Täna oleks selle võinud võita iga tiim sellest alagrupist – näiteks Mulkidel oli lisaajal päris mitu head võimalust kaugviskega asi enda kasuks otsustada”.

Lisaks meestele mängisid “3×3 Viimsi Open 2018” turniiril ka naised+U18 tüdrukud, U18 noormehed ja U13 poisid.

Naiste arvestuse parimaks tuli Ballzy 3×3 võistkond, koosseisus Annika Köster, Maaja Bratka, Pirgit Püü ja Mailis Pokk, kes garanteerisid võiduga endale pääsme juunikuus Andorras toimuvatele FIBA 3×3 Euroopa meistrivõistluste kvalifikatsiooniturniirile. Vastavalt FIBA 3×3 reeglitele võib võistkonnas enne turniiri vahetada maksimaalselt 2 mängijat.

U18 noormeeste arvestuses võitis võistkond “Hatifnatid”, milles mängis 2017. aastal FIBA 3×3 EM kvalifikatsiooniturniiri võitnud ja 3×3 Euroopa meistrivõistlustelt 7. koha saanud Mark Jaakson ja Jaan Erik Lepp.

7 võistkonnaga U13  noormeeste sarja esikolmikusse jõudsid võistkonnad Vihmaussid, T.O.R.K. ja Turbo.

Võistluse üheks auhinnaks oli uue Toyota C-HRi kasutusõigus, mille võitis turniiri parim harrastajate võistkond, kelleks oli 17 võistkonna seas 4. koha saavutanud tiim “Lõhnavas aias” (Martin Laanemets, Aivar Grüning, Lauri Nurgamaa ja Simo Jaanipere). Palju õnne!

Mõned täispikad videod Eesti 3×3 koondise mängude ja 3×3 saalikorvpalli tiimide vahel leiab siit.

Suvine 3×3 tänavakorvpalli Eesti meistrivõistluste sari jätkub 2-nädala pärast ehk 2. juunil Rakveres, kus kaugeim võistkond on tulemas Novosibirskist. Võistlused Rakveres toimuvad meeste ning U18 ja U15 sarja poiste arvestuses. Võistkonnad tasub varakult FIBA 3×3 lehel registreerida.