3x3 Estonia 2020 | Dorbek, Puidet, Järveläinen ja Metsalu tõid OlyBet 3×3 Tallinn Openi võidu Eestile
3x3 korvpall Eestis. 3x3 basketball in Estonia.
tänavakorvpall, 3x3 korvpall, 3x3 basketball, fiba 3x3, 3x3 estonia
10555
post-template-default,single,single-post,postid-10555,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-3.4,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Dorbek, Puidet, Järveläinen ja Metsalu tõid OlyBet 3×3 Tallinn Openi võidu Eestile

  |   3x3 korvpall, FIBA3x3

Täna Vabaduse väljakul toimunud suvise 3×3 tänavakorvpalli Eesti meistrivõistluste finaali ja rahvusvahelise tänavakorvpalliliturniiri “OlyBet 3×3 Tallinn Open 2018” turniiri võitis Ballzy/Tallinna nime all mänginud Eesti 3×3 koondis koosseisus Martin Dorbek, Jaan Puidet, Joonas Järveläinen ja Oliver Metsalu, kes nii veerand- kui poolfinaalis jätsid võidust eemale turniiri ühed favoriidid Venemaalt (COP Leningrad ja Moskva 3×3 turniirilt Tallinn Openi pääsme saanud Inanomo).

“OlyBet 3×3 Tallinn Open” turniriivõiduga sai Ballzy/Tallinn võistkond nii Eesti meistriks 3×3 tänavakorvpallis kui võitis ka pääsme 2-nädala pärast Šveitsis toimuvale üle 1 000 000 USD auhinnafondiga FIBA 3×3 maailmaturnee etapile Lausannes.

Ainus korvpallimängija Eestis, kes on paarikuise vahega tulnud nii saali- kui tänavakorvpalli kõige kõrgemal tasemel Eesti 3×3 meistriks, Martin Dorbek, kiitis nii turniiri taset kui pealtvaatajaid, kelle seas oli palju tuttavaid: “Loodan, et suutsime pakkuda mõnusa emotsiooni ka pealtvaatajatele, kus peale alagrupi ainust kaotust KK NB / Good Vibes tiimile suutsime play-offis kaugelt tulnud tiimidele koha kätte näidata”, ütles Dorbek, kes Ballzy/Tallinn tiimi alagrupis võitnud Nurger-Lips-VanTamm-Indermitte võistkonnale tuletas meelde, et play-offis tuleb lõpuni võidelda ja kiitis Bibikov-Märtson-Päkk-Haller Estravani tiimi, kes oli igati teenitult finaali pääsenud. Finaalis alistas Ballzy/Tallinn Estravani kindlalt 21-9.

“Kõik turniiril mänginud Eesti 3×3 võistkonnad andsid täna endast maksimumi” hindas Eesti Korvpalliliidu 3×3 valdkonna juht Reigo Kimmel, kelle sõnul pakkus  turniiri suurima üllatuse Egert Halleri juhitud Estravani võistkond, kes pääses B-alagrupist Venemaa võistkonna Inanomo järel teisena edasi play-off turniirile, kuid suutis seal peamiselt Halleri viskekontserdiga 21-16 alistada veerandfinaalis Mulkide võistkonna (Pilk, Evart, Allorg, Leppind), seejärel veelgi suurema kontserdiga 21-7 poolfinaalis KK NB / Good Vibes tiimi (Nurger, Lips, Van Tamm ja Indermitte) ning pidi vaid finaalis Ballzy/Tallinn tiimile alla vanduma.

Egert Haller oli ka mängija, kes kohe esimese viskega lõpetas Olybet 3×3 Tallinn Openi keskjoone viskevõistluse ning viib Estravani võistkonna 2019. aastal FIBA 3×3 maailmameistrivõistluste publiku sekka.

Turniiri #16 asetuse saanud KK NB / Good Vibes võitis turniiri avamängus #1 asetust ehk LSA võistkonda Lätist ning jätkas Rauno Nurgeri toel võidukalt kogu alagruppi. Ka Dorbek, Puidet, Järveläinen ja Metsalu pidid alagrupis KK NB / Good Vibes paremust tunnistama. Lohutuseks sai KK NB / Good Vibes 3×3 tänavakorvpalli Eesti meistrivõistlustel kokkuvõttes Ballzy ja Estravani järel III koha.

Raskesse C-gruppi sattunud 2017. aasta 3×3 tänavakorvpalli Eesti meistertiim (Luts, Akenpärg, Toome ja Paiste), suutsid end peale avamängu kaotust turniiri ühele favoriidile Venemaalt end kokku võtta ning alistada nii Valgevene tiimi kui Erik Lutsu lisaaja kaugviskest ka Leedu võistkonna ning pääsesid samuti play-offi, milles pidid veerandfinaalis peale Karl Johan Lipsu 3 kaugviset, mis lõppseisuks vormistas 20-16, lõpuks leppima turniiri 6. kohaga.

Hea mängu tegi ka Mulkide võistkond, kes “surnud ringiga” võitis alagrupi ja jättis vähemalt ühe Leedu tiimi play-offist eemale, kuid kes kokkuvõttes pidid leppima 7. kohaga.

Kokkuvõttes jõudis turniirist osavõtnud 8 Eesti ja 8 välisvõistkonnast 5 Eesti tiimi play-offi ja 2 nendest mängis finaalis.

Juba kahe nädala pärast on eestlastel taas võimalik otseülekande vahendusel kaasa elada Eesti 3×3 koondisele, kes läheb uut võitu püüdma FIBA 3×3 kõige kõrgema reitinguga turniirilt Lausannes (rohkem 3×3 reitingupunkte kui FIBA 3×3 maailmameistrivõistlused) ning millelt on võimalik teenida pääse 3×3 “klubikorvpalli” finaalvõistlusele, mis toimub oktoobris Pekingis.