3x3 Estonia 2020 | Tallinn vs Tartu – kumb korraldab Kääriku suvelaagris oma noortele parema 3×3 turniiri?
3x3 korvpall Eestis. 3x3 basketball in Estonia.
tänavakorvpall, 3x3 korvpall, 3x3 basketball, fiba 3x3, 3x3 estonia
13419
post-template-default,single,single-post,postid-13419,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-3.4,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Blog

Tallinn vs Tartu – kumb korraldab Kääriku suvelaagris oma noortele parema 3×3 turniiri?

  |   3x3 korvpall

Kääriku Spordibaasis ja selle lähistel viibivad hetkel suvelaagris üle saja Eesti noorkorvpalluri. Vahetult enne 3×3 korvpalli Eesti meistrivõistluste etappi Kanepis, viis Eesti Korvpallidu 3×3 valdkonna juht läbi TTÜ Korvpallikooli ning Tartu Ülikooli Korvpallikooli eestvedajatele 3×3 korvpalli kiirkoolituse kuidas ja miks võiksid korvpalliklubid ühe päeva oma laagrist pühendada 3×3 korvpallile ning miks peaks selle turniiri korraldamiseks kasutama tasuta saadaolevat FIBA 3×3 Event Makeri programmi.

Kui TTÜ korvpallikooli eestvedaja Reimo Luht delegeeris FIBA 3×3 õigused oma abilise ehk Virumaalt pärit 3×3 noormängija Marek Ojamäe ülesandeks (event siin), siis Tartu Ülikooli Korvpallikool osales 3×3 koolitusel pea täies koosseisus, millest ei puudunud Joosep Toome, Janeli Lilliallik ega ka Eesti Korvpalliliidu juhatuse liige ja eelmisel aastal 3×3 korvpalli etappidel ametlikult mänginud Gert Prants.

“TTÜ ei ole selles võistluses kindlasti eelisseisus, sest nende 3×3 turniir on juba täna”, hindas Kimmel, kelle sõnul on Virumaa siiski Eesti 3×3 korvpallis nii sel kui viimastel aastatel suuremaid tegusi teinud kui Tartu. “Samas on mul tunne, et ka Tartu hakkab ka lõpuks seda 3×3 nooti juba jagama – Eesti naistekoondise liige Mailis Pokk korraldab 20. augustil Tartus küllaltki arvestatava 3×3 turniiri ning tundus, et isegi Joosep Toome suutis peale PLAY.FIBA3X3.COM lehel oma konto loomist jõuda paari minutiga juba 21.07 spordilaagri 3×3 turniiri võistkondade lisamiseni ning ajakava koostamiseni. Tartust liiguvad rongid aeglaselt, aga kui need liikuma hakkavad, siis tõenäoliselt lähevad need nii Kundast kui Tallinnast mööda, samamoodi nagu järgmisel aastal läheb Leedu 3×3 korvpallis nii Eestist kui Lätist mööda”, arvas Kimmel.

Loo pealkiri on meelega pandud intrigeeriv, sest tegelikult ei ole väga vahet, kuidas Tallinna või Tartu klubidel laste suvelaagris Käärikul on 3×3 turniir on korraldatud või kas seda ala üldse mängitakse. Samas, kui lapsevanemad, keda on ilmselt kaks korda rohkem kui lapsi, oleks kindlasti huvitatud kasvõi oma tööajast mõni minut PLAY.FIBA3x3.COM sündmuse linki refreshima, et näha, kas ja kuidas lapsel spordilaagris 3×3 kossus läheb. Vaatame, kas sellist võimalust pakutakse.

Kokkuvõttes võiks igas Eesti korvpallilaagris ühe päeva pühendada 3×3 korvpallile, mille tulemused tänu FIBA 3×3 süsteemile jääksid ka ajalukku.