3x3 Estonia 2020 | Siim Kams on 1×1 korvpallikuningas 2017
3x3 korvpall Eestis. 3x3 basketball in Estonia.
tänavakorvpall, 3x3 korvpall, 3x3 basketball, fiba 3x3, 3x3 estonia
9296
post-template-default,single,single-post,postid-9296,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-3.4,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Siim Kams on 1×1 korvpallikuningas 2017

  |   3x3 tänavakorvpall

Täna Tallinnas, Pärnu maantee viadukti all mängitud Red Bull 1×1 King of the Rock finaalvõistluse ja 1000 eurot võitis Siim Kams, kes sel aastal osales ka Sprite 3×3 sarjas Rakveres ning Tallinn Openil.

Siimu teekond 8 parema sekka oli lihtne, näiteks 1/16 finaali vastane Alexander, kes Mario Poluski vastu tegi Kalev Kruusi sõnadega “Aasta Spordihetke”, loobus mängust.

4 parema sekka jõudmiseks pidi Siim veerandfinaalis siiski alistama eelmise aasta 1×1 kuninga Kiur Akenpärgi. Kuna Siimul õnnestus mängus pea kõik, siis poolfinaalis sõitis ta üle ka Kaspar Rätsepast, kes selles mängus ei visanud ühtegi punkti.

Play-off kahvli esimene pool oli tõsisem, kus TTÜ trennist tulnud Joonas Järvelaineni teekond finaali oli igas mängus raskem. Peamiselt pikkust maksma pannud Järvelainen tabas ka mitmeid kaugviskeid, viimase otsustava poolfinaalis Erik Lutsu vastu.

Veidi pettunud Luts võttis kolmanda koha mängus siiski kindla võidu Kaspar Rätsepa üle, kuid selgelt väsinum Järvelainen pidi finaalis tunnistama, et puhanum ja värskem ning mitmeid kaugviskeid tabanud Kams, oli seekord parem.

3×3 korvpalli Eesti meister Paide Spordikeskus, kes mängis finaalturniiril täies koosseisus ning kellele (Luts vs Akenpärg) ennustati finaalikohti juba enne turniiri, ei pea väga pettuma, sest Siim Kams mängis 2016/2017 aastal esiliigas Paide Viking Window ridades.

15. oktoobril toimuvad kohaliku omavalitsuse volikogude valimised. Palume kõikidel Tallinnas kandideerivatel erakondadel ja valimisliitudel oma programmi sisse kirjutada, et Pärnu mnt viadukti alune linnale kuuluv ja peamiselt tühjana seisev parkla, saaks juba järgmisest suvest kasutusele võetud TOKIO olümpiaala ehk 3×3 korvpalli võistluspaigana, sest tegemist on ainsa võimaliku võistluspaigaga, kus on võimalik 3×3 korvpalli õues ka 3 kategooria tormi ajal mängida.

Sellisel juhul ei oleks vahet, kes valimised Tallinnas võidab – väljak saaks igal juhul tehtud (või vähemalt lubatud, et saab tehtud).

Võistluste täispikka videot saab mõne aja pärast meenutada TV3Play lehelt, kindlasti tulevad ka põnevad videokokkuvõtted ning pildigalerii. Täiendame uudist.