3x3 Estonia 2020 | Eesti 3×3 tiim loositi Red Bull Reign maailmaturnee finaalvõistlusel surmagruppi
3x3 korvpall Eestis. 3x3 basketball in Estonia.
tänavakorvpall, 3x3 korvpall, 3x3 basketball, fiba 3x3, 3x3 estonia
12335
post-template-default,single,single-post,postid-12335,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-3.4,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Blog

Eesti 3×3 tiim loositi Red Bull Reign maailmaturnee finaalvõistlusel surmagruppi

  |   3x3 korvpall, 3x3 tänavakorvpall

Homme Torontos toimuva Red Bull Reign 3×3 maailmaturnee finaalvõistlusel loositi Eesti täna “surmagruppi”, kus vastasteks on Belgia, Venemaa ja Türgi.

Red Bull on alustanud ülemaailmselt 3×3 korvpalli populariseerimist luues kunagise “King of the Rock 1×1 ” sarja asemele Tokyo olümpiaala ehk 3×3 formaadis Red Bull Reign turniiri, kus erinevate riikide 3×3 sarja võitjad kohtuvad sel aastal Torontos 3×3 ülemaailmsel finaalvõistlusel.

Red Bull Eesti kutsel Torontos Eesti 3×3 võitjatiimiga kaasasoleva Eesti Korvpalliliidu 3×3 valdkonna juhi Reigo Kimmeli sõnul on Red Bull teinud ainuvõimaliku sammu, sest järgmisel aastal teeb 3×3 Tokyo olümpiamängudel debüüdi. “Ei saa välistada, et järgmise aasta 3×3 Eesti meistrivõistluste peatoetaja on Red Bull”, lisas Kimmel.

Siiski on nii Kimmeli kui ka Eesti 3×3 tiimi (Martin Dorbek, Joonas Järveläinen, Kristjan Evart ning Jaagup Toome) hinnangul on 3×3 korvpalli ühel uuel toetajal veel väga palju õppida FIBA 3×3 korvpalli reeglitest ja süsteemist, kus esimese asjana alagruppe ei loosita, vaid need tehakse tiimide FIBA 3×3 reitingu alusel, mille põhjal paremad 3×3 tiimid satuvad eraldi alagruppidesse.

Tallinnas Red Bull Reign 3×3 turniiri võitnud BOFT võistkonna kapteni Martin Dorbeku hinnangul ei ole siiski väga vahet, millisesse alagruppi Eesti võistkonda satub, sest võitma minnakse kõiki mänge.

Homme toimuval finaalvõistlusel pääsevad alagruppide kaks paremat edasi 2×3 alagruppidesse, mille kaks paremat pääsevad edasi poolfinaali.

  • A-alagrupi eeldatav favoriit on Kanada, kes tänase kohaliku eelturniiri võitis ning Montenegro, kes peaksid kindlasti olema paremad Hong Kongi ja Taiwani võistkondadest.
  • B-alagrupp on “surmagrupp”, kus kahe parima selgitamine on ennustuse põhiselt kõige keerulisem. Favoriidiks võib pidada 3×3 korvpallis tugevat Belgiat, kuid ka Venemaa on kohal korraliku satsiga ning Türgi mängijad on vähemalt välimuse poolest ühed suurimad teiste seas. Eestit ei saa kindlasti pidada outsideriteks, sest 3×3 kogemus on kõva kõigil mängijatel ning 3×3 korvpallis võivad 10-minutilises mängus kõik võita.
  • C-alagrupi favoriidiks võiks pidada Leedut, kuid nende liidri ehk Ovidius Varanauskase puudumisel võib grupi võita ka väga hea tiimiga kohal olev Kosovo. Oma võimalus on ka Hollandil, kes samuti on sunnitud liidri vahetuse tõttu turniiril osalema nõrgema tiimiga. UK võistkonna kohta enne turniiri paraku andmed puuduvad, kuid kohaliku UK turniiri võitjat ei saa keegi alahinnata.

Martin Dorbeku sõnul tuli Eesti 3×3 võistkond Torontosse vaid ühel eesmärgil – võita ära kogu turniir ja saada sellega kaasnev auhinnaraha 7000 CAD ehk ca 5000 eurot. Turniiri teine koht peab leppima ca 2000 eurose auhinnarahaga.

Kuna sel aastal ei ole Red Bull Reign 3×3 finaalvõistlus FIBA 3×3 süsteemis, siis kõiki tulemusi ja kogu muu info leiab veebilehelt: www.redbullreign.com