3x3 Estonia 2020 | Rauno Nurger ja Maik-Kalev Kotsar mängivad sel laupäeval Rakveres tänavakossu
3x3 korvpall Eestis. 3x3 basketball in Estonia.
tänavakorvpall, 3x3 korvpall, 3x3 basketball, fiba 3x3, 3x3 estonia
10370
post-template-default,single,single-post,postid-10370,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-3.4,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Rauno Nurger ja Maik-Kalev Kotsar mängivad sel laupäeval Rakveres tänavakossu

  |   3x3 korvpall, FIBA3x3

FOTO: Gregory Shamus, Michael Reaves/Afp

Eesti 3×3 korvpalli jaoks toimub sel laupäeval “3×3 Rakvere Open 2018” turniiril ajalooline sündmus, kus esmakordselt mängivad ühel võistlusel nii Maik-Kalev Kotsar kui ka Rauno Nurger.

Kui Kotsar mängib Ballzy / Tallinn nime all Eesti 3×3 rahvuskoondise ridades, kus lisaks Kotsarile asuvad A-alagrupis võistlustulle Joonas Järveläinen, Martin Dorbek ja Jaan Puidetit asendav Oliver Metsalu, siis Rauno Nurgeri kutsus oma tiimi harrastajatest koosnev Keila võistkond MT Viik Sport, kus lisaks Nurgerile on tiimis veel Marko Viik, Tanel Viik ja Ove-Kristjan Kallas, kes alustavad mänge E-alagrupis, kus favoriitideks võib pigem pidada Mulkide võistkonda, milles mängivad Illimar Pilk, Heigo Erm, Renato Lindmets ja Kristjan Evart.

Viimane kord, kui Rauno Nurger mängis 3×3 formaati võistlustingimustes oli 2011. aastal Riminis, kus esimestel FIBA U18 3×3 maailmameistrivõistlustel tõi ta koos Rait-Riivo Laane, Kustas Põldoja ja Martin Paasojaga Eestile U18 noormeeste arvestuses senini kõrgeima ehk IV koha.

Teoreetiliselt on võimalik, et “3×3 Rakvere Openil” võib  play-offis näha ka “Kotsar vs Nurger” vastasseisu, kuid selleks peab MT Viik Sport esmalt alagrupist edasi pääsema ning 26 võistkonna seas võib see kõige varasemalt juhtuda alles poolfinaalis.

Eesti Korvpalliliidu 3×3 valdkonna juhi Reigo Kimmeli hinnangul võiks iga Eesti kossufänni laupäevane Rakvere 3×3 etapp korralikult pöördesse ajada, kuna Rakveres näeb laupäeval täiesti tasuta kuidas Eesti saalikorvpalli tipud 3×3 formaati mängivad. “Ise kavatsen erilise huviga jälgida, kuidas nädal tagasi saalikorvpallis Eesti meistriks tulnud Martin Dorbek 3×3 vastaseid töötlema hakkab”.

Kimmeli sõnul on sel laupäeval toimuv Rakvere etapp ainus kord kui 3×3 tänavakossu mängivad sel suvel Eesti pinnal nii Maik-Kalev Kotsar, Rauno Nurger kui ka Martin Dorbek, kes kõik suunduvad juuni keskpaigast juba Eesti 5×5 saalikoondise trennidesse.

Kaugeim 3×3 võistkond tuleb Rakverre mängima Novosibirskist. Mängud peetakse Rakvere kunstmurustaadioni kõrval asuvatel tartaaniga kaetud väliväljakutel ehk ühtegi 3×3 mängu ei mängita Rakveres seekord aslfaldil.

U18 noormehed mängivad seekord koos meestega ühes sarjas, kuid seda eraldi arvestuses F-alagrupis. Alagrupi parimad 2 noortetiimi saavad proovida kätt ka meeste vastu. Lisaks toimub eraldi sari U15 noormeestele.

3×3 Rakvere Open 2018 võistluste alagrupid ja ajakavad leiab FIBA3x3 lehelt.