3x3 Estonia 2020 | Nordica 3×3 finaalis on Paide SK ja KK Viimsi/Estea
3x3 korvpall Eestis. 3x3 basketball in Estonia.
tänavakorvpall, 3x3 korvpall, 3x3 basketball, fiba 3x3, 3x3 estonia
8456
post-template-default,single,single-post,postid-8456,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-3.4,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Nordica 3×3 finaalis on Paide SK ja KK Viimsi/Estea

  |   FIBA3x3

Saku Suurhallis peetaval Nordica 3×3 korvpalliturniiril mängivad õhtuses finaalis Paide Spordikeskuse ja KK Viimsi/Estea meeskonnad. Naiste turniiri võitja on juba selgunud ning selleks on FCR Media.

Nordica korvpalliturniiri näol on tegemist 2017. aasta FIBA 3×3 World Cup Eesti kvalifikatsioonivõistlusega meestele ja FIBA 3×3 EuroCup kvalifikatsioonivõistlusega naistele. Turniiri peakorraldaja on Eesti Korvpalliliit, korraldaja Eesti 3×3 Korvpalli Liit MTÜ.

Meeste turniiril mängis neli meeskonda, kes alustasid esmalt alagrupiturniiriga, kus kolm võistkonda kogusid võrdselt kaks võitu ja ühe kaotuse. Seega otsustas järjekorra mängudes keskmiselt visatud punktide arv.

Alagrupi võitis ehk otse õhtusesse finaali pääses Paide Spordikeskuse meeskond (Mario Polusk, Sander Viilup, Jaagup Toome ja Erik Luts), kes alustas küll 16:20 kaotusega TTÜ vastu, kuid võitis seejärel 14:7 KK Viimsi/Estea ja 16:13 KK NB/Good Vibes nimelist meeskonda. Nende keskmiseks punktiskooriks kolme mängu peale tuli 15,3.

Teise koha teenis alagrupis TTÜ SK, kelle keskmine punktisumma oli 14,7. TTÜ meeskonda tabas kohe avamängus raske kaotus, kui Toomas Raadik vigastas tõsiselt hüppeliigest ja viidi kiirabiga minema. Seega pidid Raido Ringmets, Sten Olmre ja Jaan Puidet ülejäänud mängud kolmekesi vastu pidama.

Alagrupis kolmandaks jäi KK Viimsi/Estea (Illimar Pilk, Renato Lindmets, Kaido Saks, Kristjan Evart) keskmiselt 14,3 punktiga. Võiduta jäi alagrupis KK NB/Good Vibes (Siim-Markus Post, Karl-Johan Lips, Silver Jurno ja Mario Paiste).

Alagrupis teise ja kolmanda koha saanud tiimid Viimsi ja TTÜ pidasid omavahelise poolfinaali, et selgitada teine finalist. Poolfinaali võitis seisuga 17:10 KK Viimsi/Estea.

Finaal peetakse Saku Suurhallis pühapäeva õhtul vahetult pärast BC Kalev/Cramo ja Avis Utilitas Rapla teist finaalseeria kohtumist ehk orienteeruvalt kell 19.00.

Naiste turniirile pani ennast kirja kaks võistkonda ja võitja selgitati kahes mängus. Mõlemad mängud võitis FCR Media naiskond koosseisus Pirgit Püü, Laina Mesila-Kaarmann ja Annika Köster. Teises tiimis pallisid Maaja Bratka, Maria Metsaorg, Ereli Säde ja Greeta Üprus.

Tallinnas toimuva turniiri võitjal on au esindada Eestit 3×3 World Cupil (endise nimega 3×3 MM), kuhu lennatakse rahvusliku lennufirma Nordica kaasabil.

Naiste võistkonda esindavad FIBA 3×3 EuroCup kvalifikatsiooniturniiril Annika Köster, Pirgit Püü, Laina Mesila-Kaarmann ja Kadri-Ann Lass.