3x3 Estonia 2020 | OTSEPILT: U18 3×3 koondis alustab täna mänge Ungaris FIBA 3×3 noorte festivalil
3x3 korvpall Eestis. 3x3 basketball in Estonia.
tänavakorvpall, 3x3 korvpall, 3x3 basketball, fiba 3x3, 3x3 estonia
13624
post-template-default,single,single-post,postid-13624,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-3.4,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Blog

OTSEPILT: U18 3×3 koondis alustab täna mänge Ungaris FIBA 3×3 noorte festivalil

  |   3x3 korvpall

Eesti U18 neidude 3×3 koondis alustab täna mänge Ungaris toimuvatel FIBA 3×3 Noorte Mängudel, kus Eesti kohtub avapäeva esimeses mängus kell 14:45 Iisraeli ning 16:35 kohaliku Debrecheni võistkonnaga. Eesti 3×3 koondis mängib Ungaris koosseisus Anna Gret Asi, Helena Stina Svilberg, Marie Anette Sepp ja Viktoria Kisseljova.

Eesti neiud pidasid suvel 3×3 laagreid Kuremaal ja TalTechi spordihoones ning võistluskogemuste saamiseks Soome 3×3 meistrivõistluste etappidel ning 3×3 Tallinn Openil. Laagrite eesmärk oli edukas esinemine FIBA U18 3×3 maailmameistrivõistlustel, mis paraku jäid pandeemia tõttu ära, kuna mitmed riigid ei saanud oma võistkondi Euroopasse saata.

Sellegipoolest korraldas FIBA koostöös Ungari Korvpalliliiduga 3×3 festivali, millest võtavad osa riigid, kes oma koondised said turniirile saata. Kokku osaleb turniiril U18 neidude arvestuses seitse võistkonda, kelle seas lisaks kohalikele tiimidele ka Sloveenia, Iisrael, ja Tšehhi koondised, kes kõik mängivad alagrupis omavahel läbi. Alagrupist pääseb edasi kuus võistkonda, kaks paremat otse poolfinaalidesse. Eesti 3×3 koondise mängude ajakava leiab FIBA3x3 lehelt.

FIBA 3×3 noorte festival kestab kuni pühapäevani, koondis jõuab tagasi Eestisse esmaspäeval, 31. augustil.

Koondist juhendav Eesti 3×3 peatreener Siim Raudla andis teada, et kohapealsed Covid-19 meetmed on väga karmid “Kui mängijad parasjagu ei söö, trenni, mängi või teiste mänge ei vaata, mida tuleb teha vaid maskiga ning selleks ettenähtud istekohtadel, peavad nad viibima vaid oma hotellitoas”, lisas Raudla, kelle sõnul on maski kandes põhjusega lubatud vaid lähedalasuva toidupoe või apteegi külastus.

Samu meetmeid peavad lisaks koondisele ja Raudlale järgima ka füsioterapeut Henriette Marie Josephine Porila.

Soovime 3×3 koondisele edu mängudel ning kutsume kõiki internetivahendusel Eestile kaasa elama!

Avapäeva trenn on neidudel Debrechenis tehtud, ilm on ilus ja võistlusteks ollakse valmis.