3x3 Estonia 2020 | Kotsar muutis eestlaste suhtumist 3×3 korvpalli
3x3 korvpall Eestis. 3x3 basketball in Estonia.
tänavakorvpall, 3x3 korvpall, 3x3 basketball, fiba 3x3, 3x3 estonia
10651
post-template-default,single,single-post,postid-10651,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-3.4,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Kotsar muutis eestlaste suhtumist 3×3 korvpalli

  |   3x3 korvpall, FIBA3x3

“Kotsar vs Nurger” / FOTO: Madis Veltman, DELFI

Täna mängib Eesti saalikorvpalli koondis Saksamaaga. Huvitaval kombel on mõlema koondise nimekaimad mehed (Maik-Kalev Kotsar ja Dennis Schröder) ka 3×3 korvpalli kogemustega mängijad.

Saalikorvpalli võistlustel ei ole tegelikult vahet, kas mängijal on 3×3 kogemus või mitte, kuid nüüd, kus 3×3 korvpall on olümpiaalaga ning kus MM-i tulemusi arvestab ka Eesti Olümpiakomitee, toimus vähemalt Eestis 3×3 korvpalli osas mõttemaailma muutus, millele EKLi 3×3 valdkonna juhi Reigo Kimmeli hinnangul pani aluse Maik-Kalev Kotsar.

“Mäletan, et kevadel kui toimus Eesti 3×3 MM-i koondise väljakuulutamine, küsisid mitmed ajakirjanikud, et kas Kotsar on reaalselt ja füüsiliselt pressikonverentsil kohal, et tema käest küsimusi küsida”, ütles Kimmel, kelle sõnul oli ka Eesti Korvpalliliidus üllatunud nägusi kuuldes, et koondise mees tuleb Eestisse tänavakorvpalli mängima.

Ka teistel 3×3 MM-i koondise liikmetel, mitmekordsel saalikorvpalli Eesti meistril Martin Dorbekil ning välisliigadest kohale tulnud Jaan Puidetil ja Joonas Järveläinenil, oli sel suvel suur roll selles, et 3×3 korvpall muutuks populaarsemaks mitte ainult tippmängijatele vaid ka meediale.

Kui 2011. aasta FIBA U18 3×3 MM-i neljanda koha mees Rauno Nurger proovis 3×3 Rakvere Openil 3×3 korvpalli peamiselt meelelahutusena, siis Vabaduse väljakul mängides koos Karl-Johan Lipsu, Ivo Van Tamme ja Joosep Indermittega, võttis ka Nurger asja tõsisemalt ning alistati veerandfinaalis 20-16 eelmise aasta meistriks tulnud Kiur Akenpärgi, Erik Lutsu, Jaagup Toome ja Mario Paiste võistkond Amino.ee. Poolfinaalis istusid siiski ka nemad Egert Halleri dirigeeritud Estravani kontserdil lõpuks 21-7 seisuga tagumises reas.

“Kuues mees” Amsterdami

Eesti Korvpalliliit alustas sel sügisel Eesti korvpallile “Kuuenda mehe” ehk ühise korvpallifännklubi loomisega. 3×3 korvpall kutsub üles fännklubiga ühinema, mida saab teha siit.

Juba täna õhtul selgub Saku Suurhallis 1 õnnelik “Kuues mees”, kes saab (koos kaaslasega) EKLi kulul sõita Saksamaal toimuvat koondise mängu vaatama ja 1 õnnelik (kehtiva 3×3 kontoga) tänavakorvpallur, kes lendab 2019. juunis Amsterdami FIBA 3×3 MM-i vaatama.