3x3 Estonia 2020 | Eesti korvpall sai täna kaks võitu
3x3 korvpall Eestis. 3x3 basketball in Estonia.
tänavakorvpall, 3x3 korvpall, 3x3 basketball, fiba 3x3, 3x3 estonia
13472
post-template-default,single,single-post,postid-13472,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-3.4,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Blog

Eesti korvpall sai täna kaks võitu

  |   3x3 korvpall

Eesti korvpall sai Korvpall 100. juubeliaasta puhul täna kaks tähtsat võitu. Loomulikult see, mida mehed täna platsil tegid ning kohapealsele ning telepublikule vaatamiseks pakkusid, ei unune õigel korvpallisõbral veel pikka aega, sest taasiseseisvumise järgselt pole me Leedut suutnud võita. Spordiemotsioonid on täna laes ka neil, kes palli pole väga ammu või mitte kunagi kätte võtnud.

Kogu emotsioonide saginas võis aga tähelepanuta jääda, et Eesti Korvpallil oli täna ka teine tähtis päev. Nimelt sõlmisid Eesti Korvpalliliit, Tallinna linn ja Aktsiaselts Alexela tänase Eesti vs Leedu mängu poolajal Hea Tahte Kokkuleppe, et hakatakse panustama ka korvpalli teise formaadi ehk olümpiaalaks saanud 3×3 korvpalli arengusse.

Poolajal pallile kirjutatud allkirjadega kinnitasid kolm osapoolt, et kõik panustavad ja aitavad igati kaasa 3×3 korvpalli FIBA standarditele vastava areeni rajamiseks Tallinnasse. Väljakul kirjutasid Hea Tahte Kokkuleppele alla Eesti Korvpalliliidu peasekretär Keio Kuhi, Aktsiaselts Alexela juhatuse liige Aivo Adamson ning Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev.

Kokkuleppe esimeseks tulemuseks on Eesti 3×3 korvpallikeskuse, mis kannab nime Alexela Arena, rajamine Tallinnasse, Snelli väljakutele.

Eesti Korvpalliliidu 3×3 valdkonna juhi Reigo Kimmeli sõnul oli tänane allkirjastamine tähtis samm projektist, mis algas juba kolm aastat tagasi ning mille esialgset lahendust loodavad kõik korvpallisõbrad näha juba 8. augustil 2020 Tallinnas, kui Snelli väljakutel selguvad olümpiaala Eesti meistrid. “Väljak, mis Snelli üles pannakse, oli täna esmakordselt kasutusel Saku Suurhalli ees U18 3×3 promoturniiril, milles U18 poisid suutsid ka kolme võistkonnaga täiesti olematust olukorrast jälle surnud ringi välja mängida ning lõpuni ka pealtvaatajatele, kelle seas oli nii võistlusele saabunud Leedu koondis kui ka mitmed Eesti koondise mängijad, põnevust pakkuda,” ütles Kimmel.

Eesti Korvpalliliidu 3×3 väljak sõitis täna Jõhvi, pühapäevasele 3×3 turniirile ja suundub sealt edasi järgmise laupäeva Kohtla-Järve 3×3 turniirile. Peale seda ootab väljakut tema peamine asukoht ehk Toompea lossi alune uus Eesti 3×3 korvpalli meka, mille esialgne nägemus on midagi allolevat.