3x3 Estonia 2020 | Koolide korvpalliväljakute kaardistamine
3x3 korvpall Eestis. 3x3 basketball in Estonia.
tänavakorvpall, 3x3 korvpall, 3x3 basketball, fiba 3x3, 3x3 estonia
11961
post-template-default,single,single-post,postid-11961,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-3.4,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Blog

Koolide korvpalliväljakute kaardistamine

  |   3x3 tänavakorvpall

Eesti Korvpalli Liit ja Eesti Koolispordi Liit kutsuvad kõikide Eesti koolide huvijuhte, kehalise kasvatuse õpetajaid ja õpilasi täiendama Eesti välikorvpalliväljakute kaardil piltidega andmeid oma kooli korvpalliväljakute osas. Selleks tuleb oma kooli õuel olevast korvpalliväljakust teha telefoniga pilt ja saata see koos kooli nime ja aadressiga: reigo@basket.ee

Pea iga Eestis asuva kooli õuealal on vähemalt üks korv. Leidub siiski ka koole, kus on suur jalgpalliväljak, kuid mitte ühtegi korvi (näiteks Tallinna Mustjõe Gümnaasiumi) ja on koole, kus pea olematule õuealale on mahutatud tipptasemel väliväljak koos tribüüniga (Tallinna Prantsuse Lütseum).

“Minule on isiklikult tegemist väga südamelähedase ettevõtmisega, sest kui 90′ aastatel poleks Tabasalu kooli taga olnud korvpalliväljakut, siis suure tõenäosusega oleks ma hakanud tegelema mõne muu spordialaga või tänaseks jäänud väga spordikaugeks inimeseks. Siis ei olnud meil võimalust ka saalis korvpalli mängida, sest Tabasalu Spordikompleks koos korvpallisaaliga ei olnud veel valmis”, ütles Reigo Kimmel, kes ilmselt tänu Tabasalu kooli toonasele asfaltväljakule töötab nüüd Eesti Korvpalliliidu 3×3 valdkonnas. “Võimalik, et kaardistaksin täna hoopis jalgpalli- või võrkpalliplatse”, lisas Kimmel, kes jätab selle töö siiski teistele alaliitudele.

Eesti Korvpalliliidu korvpalliväljakute kaardistamisel on osalenud üle 100 inimese, korvpalliväljakute kaart on nädalaga saanud üle 9000 vaatamise ja palju positiivset tagasisidet.