3x3 Estonia 2020 | Kes tuleb 3×3 korvpalli Eesti meistriks 2017?
3x3 korvpall Eestis. 3x3 basketball in Estonia.
tänavakorvpall, 3x3 korvpall, 3x3 basketball, fiba 3x3, 3x3 estonia
9081
post-template-default,single,single-post,postid-9081,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-3.4,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Kes tuleb 3×3 korvpalli Eesti meistriks 2017?

  |   3x3 tänavakorvpall

Sprite 3×3 tänavakorvpalli Eesti meistrivõistluste põhihooaeg sai läbi 22. juulil Kanepis peetud 3×3 streetballiga. Tänavakorvpalli Eesti meistrid selguvad laupäeval, 29. juunil Tallinnas, Vabaduse väljakul peetaval 3×3 Tallinn Open finaalturniiril.

Tänavakorvpalli Eesti meistrivõistluste üldseis enne finaalturniiri lubab Eesti meistriks tulla kõikidel võistkondadel, kelle punktivahe tabeli liidriga on kuni 100 punkti. Matemaatiliselt on see võimalik kokku 29 võistkonnal.

Eliit sari

Paide Spordikeskus sai Paide etapi võiduga turvalise, kuid mitte piisava (50p) edu KK Viimsi / Estea ees, mis tähendab, et Paide peab EM tiitliks võitma KK Viimsi / Estea võistkonda Tallinnas vähemalt 49 punktise eduga. Kolmandal kohal olev Venemaa võistkond Incotec kaotab Paidele 85 punktiga, kuid teeb ilmselt 3×3 Eesti meistrivõistluste ajalugu, olles esimene välismaa võistkond eliit sarja TOP3 seas. Samas on Eesti ja Läti võistkondadel see koht poodiumil Incoteci tiimilt ära võtta.

Eliit sarja Eesti meister sõidab Sloveeniasse, Ljubljana 3×3 Challengerile. Kõikidel teistel sarjadel on Eesti meistritele lisaks karikatele ja medalitele kokku 500 euro eest auhindu.

Harrastajad

Eesti meistriks tuleb kas KK HITO, Estravan või Iisaku. Erilist kiitust sellest nimekirjast väärib Iisaku, kes ainsa võistkonnana osales sel suvel kõikidel Sprite 3×3 põhivõistlustel.

Tallinn Openi alagrupid ja play-off kahvel saab olema põnev – kes kohtub kellega juba veerand-, või poolfinaalis?

35+ seeniorid

Kord Vanakoolimehed all ja Deckol Ehitus peal, kord vastupidi. Silver Kuuba võib lisaajal vabakad sisse visata, kuid Priit Tammekänd võib enne seda korvi kaugelt täis loopida. Kes võidab Tallinnas, on Eesti meister!

Valmo Kriisaga täiendatud Iisaku vanurite tiim võib lohutuseks siiski Tallinn Open turna kinni panna – saab näha, kes 35+ play offis kokku saavad.

U18 poisid

Jõhvi etapini 2 võitu saanud Bad Boy’s sai karistada kui nende 2 põhimeest võeti 3×3 EM koondisesse. Lisaks sai tiim Pärnu etapil karistada 1998. sünniaastaga mängija kasutamise eest. Siiski on neil võimalik endiselt tulla Eesti meistriks, selleks tuleb vähemalt 15 punktiga alistada sarja juhtiv Loro Parque.

Tallinn Openi turniirivõitu võib ennustada Eesti 3×3 koondisele, kes siiamaani on võitnud kõik mängud nii Otepää kui Kanepi etapil. Kui koondis oleks osalenud ka Pärnus, oleks võimalus olnud ka Eesti meistriks tulla. Oleks, oleks…

Bad Boy’s tiimile on 3×3 koondise mängijate tõttu tehtud erand – nad võivad sel suvel kasutada kuni 8 mängijat.

U15 poisid

Kui BC Starforestil Tallinnas midagi valesti ei lähe, siis Erkmaa, sPORTKUNDA ja Big Ballers tiitlit neilt ei võta.

U13 poisid

Harrastajate järel aktiivuselt teine sari (38 võistkonda), milles Erkmaa korvpallikool on võtnud 6 võitu ja kolm kolmandat kohta. Maksimumskoor enne Tallinnat on olemas. Erkmaa on ka kõige aktiivsem U13 osaleja, kes sel suvel ei osalenud vaid Orissaare boonusturnal.

Kui Erkmaa mingil põhjusel Tallinnasse ei tule, siis on teistel võimalus. Seda on aga vähetõenäoline oodata.

Naised

Kahju, et Eesti naiste korvpallis osales sel aastal vaid 6 võistkonda, kellest üks tiim Venemaalt ning korra osalesid sarjas ka U18 3×3 tüdrukud, et naised EM punkte saaksid. Tänu vähesele aktiivsusele, kukub Eesti FIBA 3×3 ränkingus ning mingit võimalust meil oma võistkonda järgmisel aastal 3×3 MM-ile saata ei ole.

Kuna FCR Media jättis vahele Otepää etapi, siis meistriks tuleb üks kahest Triso Super võistkonnast.

U18 tüdrukud

Samuti väga tagasihoidliku osalejate arvuga sari, milles tabeli liider peab 7 mängija kasutamise tõttu ühtedest eelturniiri punktidest loobuma, mistõttu võib isegi olla veidi häbi, et 3×3 korvpalli Eesti meistriks võib tulla võistkond, kes kannab nime “Jalgpallurid”.

U15 ja U13 tüdrukute sarjas ei osalenud sel aastal piisaval arvul võistkondi, mistõttu nendes sarjades Eesti meistreid välja ei kuulutata.

Sprite 3×3 Tallinn Open 2017

Võistkond, kes 29. juunil Tallinn Open turniiril ei osale, 3×3 korvpalli Eesti meistriks tulla ei saa! Kontrolli üle, kas sinu tiim on juba kirjas hiljemalt kolmapäeva õhtu kella 21:00ks, sest Tallinn Open turniiri puhul kehtib reegel – kui jääd registreerimisega hiljaks, siis better luck next year!