3x3 Estonia 2020 | Jüri Ratas mängib Allan Dorbeku mälestusturniiril 3×3 tänavakorvpalli
3x3 korvpall Eestis. 3x3 basketball in Estonia.
tänavakorvpall, 3x3 korvpall, 3x3 basketball, fiba 3x3, 3x3 estonia
10397
post-template-default,single,single-post,postid-10397,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-3.4,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Jüri Ratas mängib Allan Dorbeku mälestusturniiril 3×3 tänavakorvpalli

  |   3x3 korvpall, FIBA3x3

Eesti 3×3 MM-i koondise liige ja mitmekordne saalikorvpalli Eesti meister Martin Dorbek korraldab sel laupäeval, 14. juulil Illuste spordilaagris 3×3 formaadis Allan Dorbeku mälestusturniiri “3×3 Illuste Open 2018”.

Võistkonna “Värvilised” nimekirjas asub turniiril võistlustulle ka Eesti Vabariigi peaminister Jüri Ratas, kes viimati mängis 3×3 tänavakorvpalli 2009. aastal Tallinnas, Vabaduse väljakul.

Internetist leiab video, kus 21-aastat tagasi Lauluväljakul peetud “Adidas Streeball 1997” turniiril oli tänane peaminister U19 noorte sarja võitjavõistkonna liige, kes pääses Adidas Streetballi finaalturniirile Milanos.

Võistluste korraldaja Martin Dorbek ütles, et Allan Dorbeku mälestusvõistluse eesmärk on vanad Illuste kämpakaaslased kokku kutsuda ja legendaarsel puuväljakul veidi korkat teha.

Martin rõhutab, et tegemist ei ole vaid pro-balleritele mõeldud turniiriga, kus osaleda saaavad vaid Eesti võistkonnad ning lisas intrigeerivalt, et sellel on rohkem publikut kui mõnel meistriliiga mängul.

Eesti Korvpalliliidu 3×3 valdkonna juht Reigo Kimmel tunnustab Martin Dorbekut initsatiivi eest: “Kuu aega tagasi arutasime Martiniga Filipiinidel toimunud FIBA 3×3 MM-il, et Illustes, kus ma isegi 21-aastat tagasi Allan Dorbeku suvises laagris trenni tegin, võiks sel suvel ühe 3×3 turniiri korraldada. Näitasin Martinile, kui lihtne on FIBA 3×3 võistluste korralduse süsteem, Martini ülesanne on võistlusele nii osalejad kui sponsorid vähem kui ühe nädalaga kokku ajada – tundub, et tal on see juba õnnestunud, kuna nimekirjas on nii peaminister, kui kokku on saadud ka korralik auhinnafond, mis lähipäevil täieneb veelgi”.

Korvpalliliidu töötajana on Kimmelil hea meel, et endine Eesti Korvpalliliidu president, tänane peaminister tuleb oma osalemisega Eesti 3×3 korvpallile appi. “Ükskõik, mis koha võistkond “Värvilised” Illuste 3×3 turniiril saab, on Jüri Ratas peale turniiri vähemalt peaministrite arvestuses FIBA 3×3 ränkingus maailma #1 kohal”, lisas Kimmel.

Eesti Korvpalliliidu 3×3 valdkond aitas kaasa, et 3×3 Illuste Open 2018 on sel suvel ka 3×3 tänavakorvpalli Eesti meistrivõistluste etapp, mis annab kõrget FIBA 3×3 ränkingut ning sellelt on võimalik pääseda ka 11. augusti Tallinn Open turniirile. Võimalik, et just 3×3 koondise liikme poolt korraldatud etapi ränkingupunktid saavad otsustavaks, kas Eesti 1. novembril on nende riikide seas, kes pääsevad 2019. aasta juunis Amsterdamis toimvuale FIBA 3×3 MM-ile.

Toyota ja Cramo viskevõistlused

Kõik turniirile registreeritud mängijad saavad peale alagrupimänge 3×3 Illuste Openil osaleda lausa 2 viskevõistluses, millest ühel on auhinnaks tänavakorvpalli Toyota kasutusõigus ning teisele paneb saalikorvpalli Eesti meistrivõistkonna peatoetaja Cramo välja 200 eurose peaauhinna. Motiveerimaks tiime turniiril osalema, algab viskejärjekord alagrupi viimastest kohtadest.

O’Leareys ja Apollo auhinnad

Kristiine Keskuse O’Learys paneb võitjavõistkonnale välja saunapaketi 10le inimesele (3h sauna + snäkid ja tervitusjoogid) ning MVP-le bowlingu paketi, kus MVP saab koos 5 sõbraga lisaks 2h bowlingule ka burksid, snäkid ja tervitusjoogid.

Apollo poolt on parimatele kokku 240 euro väärtuses kinkekaarte.

Sel laupäeval alates kella 12:00st on kõik oodatud Illuste spordilaagrisse nii turniiri vaatama kui sellel ka osalema. Osalejate arvule on siiski pandud limiit max 12 võistkonda, mis kehtib “kes-ees-see-sees” printsiibil. Oma võistkonna saab turniirile kirja panna FIBA 3×3 lehelt või e-mailiga reigo@basket.ee.

NB: vihma korral toimub võistlus Vatla spordisaalis.

Võistluste korraldus ja info: Martin Dorbek 53 49 27 20