3x3 Estonia 2020 | Eesti Korvpalliliit otsib – kus on Jaak Jalakas?
3x3 korvpall Eestis. 3x3 basketball in Estonia.
tänavakorvpall, 3x3 korvpall, 3x3 basketball, fiba 3x3, 3x3 estonia
11028
post-template-default,single,single-post,postid-11028,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-3.4,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Eesti Korvpalliliit otsib – kus on Jaak Jalakas?

  |   3x3 korvpall, FIBA3x3

Aasta tagasi ehk 2018. aasta novembris toimus Eesti Koolispordiliidu eestvedamisel Ida-Virumaal kehalise kasvatuse õpetajate ja treenerite kokkutulek, kus ühe koolitusprojektina oli teemaks ka 3×3 korvpall.

Koolitusel osales 4 inimest, kellest üks oli RSK sPORTKUNDA eestvedaja Jaak Jalakas, kellele 3×3 turniiride korraldamise mõte ning FIBA poolt loodud tehnilise lahenduse kasutamine meeldis ning kes võttis ette, et Kunda Ühisgümnaasiumis ning RSK sPORTKUNDA korvpallitrennides võetakse see päevakorda.

Ühe aasta jooksul korraldas RSK sPORTKUNDA nii koolis kui oma erinevates korvpallilaagrites üle 30 3×3 formaadis turniiri. Turniiride punktid aitasid Eesti U18 noormeeste koondise oktoobris Buenos Aireses toimunud noorte olümpiamängudele ning kindlustas ca 2 miljoni punktiga Eesti meeste 3×3 koondise pääsemise 2019. aasta FIBA 3×3 maailmameistrivõistlustele.

3×3 korvpallipealinn Kunda

Eestis on palju suuremaid koole kui Kunda Ühisgümnaasium, Eestis on mitmeid suuremaid spordiklubisid kui RSK sPORTKUNDA ning Eestis on enamus korvpallitreenerid nooremad (teoreetiliselt ka internetioskustelt teadlikumad) kui Jaak Jalakas. Praktikas aga ajas Jaak sel aastal vähemalt kahel korral kogu Kunda kooli 3×3 korvpalli mängima ehk sai kooli peale turniirile 40 võistkonda kokku. Sellest numbrist rohkem võistkondi osales sel aastal vaid OlyBet 3×3 Tallinn Openil ning Eesti Koolispordi Liidu 3×3 finaalvõistlusel.

Oma 3×3 töö eest pole Jaak saanud veel mingit tunnustust, kui välja arvata EKSLi Sportland 3×3 turniiride koolitused, kus Jaagu tegemised on alati mainitud. Oma tegemistes on Jaak maininud, et 3×3 formaat on tal aidanud korvpalli juurde tuua ka poisse ja tüdrukuid, kes muidu harrastavad mõnda muud spordiala.

Eesti Korvpalliliit ei otsi, kus Jaak Jalakas on, sest see on teada – hetkel on Kundas järjekordne 3×3 turniir käimas (tulemused tiksuvad kuni 16:00). Korvpalliliit otsib, et kus võiks veel olla mõni “Jaak Jalakas”, sest kui Jaagu-suguseid oleks meil veel kümmekond, siis 3×3 korvpallis oleks tulevastele FIBA 3×3 maailmameistrivõistlustele ja olümpiamängudele jõudmine oluliselt lihtsam.