3x3 Estonia 2020 | Osale koos Järveläineni, Raudla ja Kimmeliga heategevusjooksul
3x3 korvpall Eestis. 3x3 basketball in Estonia.
tänavakorvpall, 3x3 korvpall, 3x3 basketball, fiba 3x3, 3x3 estonia
13132
post-template-default,single,single-post,postid-13132,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-3.4,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Blog

Osale koos Järveläineni, Raudla ja Kimmeliga heategevusjooksul

  |   3x3 tänavakorvpall

Sel pühapäeval, 3. mail toimub hetkel lubatud reeglite järgi maailma kõige suurem jooksuvõistlus Wings For Life World Run, milles osalevad üheaegselt kümned tuhanded inimesed üle maailma, teiste seas ka Eesti 3×3 korvpallur Joonas Järveläinen, 3×3 peatreener Siim Raudla ning 3×3 valdkonna juht Reigo Kimmel.

Jooksule antakse ülemaailmselt start ühel ja samal kellaajal, mis Eesti aja järgi on pühapäeval kell 14:00. Jooksu Eesti Facebooki lehel on stardinimekirjas ka eelmisel aastal Red Bulli 3×3 maailmaturnee võitnud Kristjan Evart, 3×3 kohtunikuna toimetanud Aare Jamnes, korvpallitreener Rait Käbin, Spordiareenid.ee Mario Luik ja mitmed teised korvpalliga seotud inimesed.

Lühidalt

Jooks toimub jooksja valitud asukohas ehk Kimmel, Raudla, Järveläinen ja teised selleks kokku ei saa. Äärmisel juhul on võimalik joosta hetkel kehtivate 2+2 reeglite alusel.

Jooksu osavõtutasu on 10 eurot, see tuleb tasuda jooksu veebilehel. 100% osavõtasust ning soovi korral tehtud annetustest läheb heategevuseks.

Osalemiseks on vajalik täislaetud mobiiltelefon, millesse on laetud Wings For Life World Run mobiiliäpp. Mobiiltelefoni GPS peab olema sisse lülitatud. Kes kõrvaklapid telefoniga ühendab, saab osa ka ülemaailmsest jooksumelust.

Jooksul ei ole lõppaega, kuid pool tundi peale starti hakkab kiirenevas tempos jooksjaid jälitama virtuaalne “Cacher Car“, mis 5km puhul püüab jooksja kinni 51 minuti ja 10km puhul 1h ja 12 minutiga. 20km läbimiseks on aega 1h 50 minutit.

“Kui korvpalli mängida hetkel ei saa ja sõpradega kokkusaamine on väga piiratud, siis see on hea viis ühiselt trenni ja ka heategevust teha,” hindas Eesti Korvpalliliidu 3×3 valdkonna juht Reigo Kimmel, kes pühapäeval plaanib võistluste lehelt järele vaadata, mitu kilomeetrit ta Raudlast ja Järveläinenist maha jäi. “Tehniliselt saab teha ka korvpallitrenni, sest joosta pole keelatud korvpalliga,” lisas Kimmel.

Joonas Järveläineni video, mille all ka üleskutse tiimiga liituma.

Jooksust võib osa võtta üksi, selleks võib luua oma tiimi või ühineda mõne olemasoleva tiimiga. Kes Järveläineni “Muumitrollide” tiimiga, kus hetkel 13 liiget, kelle seas ka Raudla, Kimmel, Evart, Toome ja mölapidamatusega võitlev ja tundmatuks jääda sooviv Tom-Erik, siis registreeruge ja ühinege. Pühapäeval stardis ei näe.

PS: “Muumitrollid” on Joonase hinnangul piisavalt sooneutraalne tiimi nimi!