3x3 Estonia 2020 | Kes tuleb esimeseks 3×3 saalikorvpalli Eesti meistriks?
3x3 korvpall Eestis. 3x3 basketball in Estonia.
tänavakorvpall, 3x3 korvpall, 3x3 basketball, fiba 3x3, 3x3 estonia
10318
post-template-default,single,single-post,postid-10318,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-3.4,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Kes tuleb esimeseks 3×3 saalikorvpalli Eesti meistriks?

  |   3x3 korvpall, FIBA3x3

Eelmise aasta sügisel alustas Eesti esimene 3×3 saalikorvpalli meistrivõistluste sari. Sari saab lõpu sel pühapäeval Viimsis, kuhu said kutse sügis-kevad sarja 4 paremat võistkonda.

Paraku loobus sarjast eelturniiri 4. koha saanud “Fat Kids” võistkond ning täna selgus, et ka sarja juhtinud “Eesti Maaülikool” ei saa pühapäevaks võistkonda kokku.

Sarnaselt selle aasta Eesti meistrivõistluste süsteemiga OPEN MALE kategoorias, tuleb 3×3 saalikorvpallis Eesti meistriks finaalturniiril parima tulemuse teinud võistkond, kuid erinevalt TO süsteemist alagrupi tulemusena. Vastavalt reeglitele peab finaalturniiril osalema vähemalt 2 mängijat võistkonnast, kes mängis sügis-kevad 3×3 saalikossu sarjas. Paide Spordikeskuse nime all 3×3 saalikossu mänginud Erik Luts ja Jaagup Toome panid Viimsi 3×3 turnaks välja tiimi Amino.ee nime all, kus veel ka Mario Paiste ja Kiur Akenpärg.

Mario Polusk, kes sai juba 2009. aasta Moskva Openilt endale hüüdnimeks “SuperMario”, sai aga kokku võistkonna, kus lisaks temale mängib vastavalt EM reeglitele Mirko Oja, kes ka 3×3 saalikossu EM etappidel osales ning võistkond on täienenud Sten Olmre ja Martin Jurtomiga.

Esimene 3×3 saalikorvpalli Eesti meister selgub seega vaid nende võistkondade vahel alagrupi mängude tulemusel. Võitjaks ehk 3×3 saalikorvpalli Eesti meistriks tuleb alagrupi parim tiim.

Reigo Kimmeli kommentaar: “Nüüd, kui on selge, et SuperMario Polusk on ühes tiimis lisaks Ojale veel ka Jurtomi ja Olmrega, on kaardid täiesti sassis – võitjaks võib tulla nendest tiimidest ükskõik kes. Luts-Akenpärg-Toome-Paiste on kõva 3×3 kogemuse ja kokkumänguga, Pilk-Erm-Lindmets-Evart näitasid Riias, et neid ei saa alahinnata ühegi vastase poolt, küsimus on vaid, et kuidas 3×3 legend oma tiimi Viimsis käima saab”.

Eesti 3×3 saalikorvpalli meistrile on auhinnaks kuni 1000 euro eest reisikulude katmine mõnele 3×3 välisturniirile. Teine ja kolmas koht peavad leppima 3×3 saalikorvpalli Eesti meistrivõistluse II ja III kohaga, kuigi puht tehniliselt pääseb alagrupi II koht edasi play-off süsteemi, kus finaalis võib olla võimalus kohtuda 3×3 saalikorvpalli Eesti meistriks tulnud võistkonnaga uuesti.