3x3 Estonia 2020 | EOK-ta ei oleks täna Eestis 3×3 korvpalli
3x3 korvpall Eestis. 3x3 basketball in Estonia.
tänavakorvpall, 3x3 korvpall, 3x3 basketball, fiba 3x3, 3x3 estonia
13283
post-template-default,single,single-post,postid-13283,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-3.4,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Blog

EOK-ta ei oleks täna Eestis 3×3 korvpalli

  |   3x3 korvpall, FIBA3x3

Kui ei oleks EOK-d ei oleks väga suure tõenäosusega täna enam Eesti 3×3 korvpalli.

2018. aastal kui 9-aastat 3×3 korvpalli peatoetaja Sprite lõpuks loobus (korporatsiooni otsus, sest olime Euroopas viimased, kes midagi sellist tegid), tuli Eesti 3×3 korvpallile appi Eesti Olümpiakomitee. Spritele siiski suur tänu, sest tänu nende toetusele said Eesti 3×3 koondised pea kõikidel varasemaltel aastatel (alates 2011) FIBA 3×3 tiitlivõisltustele ja vastavalt tulemustele otsustas EOK hakata sihtotstarbeliselt toetama EKLi 3×3 valdkonda.

EOK vaatas 2017. aastal paberitesse ja tunnustas, et Eestis on üks pallimängude olümpia-ala, milles meie mehed, naised ja noored on teinud tegusi ja on maailma ning Euroopa parimate seas ning otsustas määrata Eesti Korvpalliliidu 3×3 valdkonnale sihtotstarbelise toetuse, mis hektel on C-kategooria põhine.

2017. aasta septembris läks EKLi jutule tänane Eesti 3×3 peatreener Siim Raudla, kelle soov oli 3×3 korvpalli koondisega tegeleda. 2018. aasta märtsis läks EKLi jutule tänane Eesti 3×3 valdkonna juht Reigo Kimmel, kelle peamiseks eesmärgiks on luua võimalused, et Eesti 3×3 koondised saaksid FIBA 3×3 tiitlivõistlustele ning tooksid nendelt ka tulemuse, mis oleks EOK poolt hinnatud juba B-kategooria toetusena, kus ka mängijad saaksid omale kaheks aastaks olümpiaks ettevalmistuse palga. Viimane pole senimaani õnnestunud, sest 2018. aastal jäime sellest vaid “surnud ringiga” välja ning 3×3 Euroopa meistrivõistlused, kus Eesti 3×3 koondised on juba 12 parema seas,  on lükatud edasi.

Soovin isiklikult tunnustada Urmas Sõõrumaa tagasivalmist EOK presidendiks, sest just tema valitsemisajal tehtud otsustega jäi Eesti 3×3 korvpall elama. Samas soovin tunnustada ka Tõnu Tõnistet, kellega iga aasta augustis toimuva EOK tippspordi komisjonis oleme leidnud ühise meele, et EOK toetus Eesti 3×3 korvpallile jääb alles. Erilised tänud ka EOK spordidirektor Martti Rajule ja noorteprojekti juhi Merle Kaljurannale, kes tänaseks teavad Eesti 3×3 korvpalli juba ehk paremini kui mõnda teist olümpia-ala.

Eesti Korvpalliliidu 3×3 valdkonna juhina soovin Eesti Olümpiakomiteele ja selle presidendiks (taas)valitud Urmas Sõõrumaale “probleeme tekitada” ehk aidata kaasa sellele, et  Eesti 3×3 korvpalli koondised panevad sel või mõnel järgmisel aastal lauale tulemuse, mis C-kateooria toetuse asemel kvalifitseerub Team Estonia A või B kategooria tulemuseks.