Eesti meistritiitli süsteem 2018 | 3x3 korvpall 2006-2019
3x3 tänavakorvpalli Eesti meistrivõistlused 2006-2018
tänavakorvpall, 3x3 korvpall, sprite tänavakorvpall, sprite streetball, 3x3 basketball
7497
page-template-default,page,page-id-7497,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-3.4,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
 

Eesti meistritiitli süsteem 2018

3×3 tänavakorvpalli Eesti meistrid selguvad 6 võistlusklassis

OPEN MALE ehk Eliit sari – Eesti meistriks tuleb võistkond, kes Tallinn Open turniiril saavutab Eesti võistkondade arvestuses kõige kõrgema koha. Mängima asuvad hetkeseisuga 6 Eesti võistkonda: Ballzy/Tallinn, Mulgid, Amino.ee, Combimill, SIRIS ja Estravan. Kuni kolmel Eesti võistkonnal on veel võimalus võistustulle asuda, kuid selleks tuleb saada Tallinn Open pääse kas 27. juuni Nõmme Open, 28. juuni Viljandi Open või 4. august Aluksne Open turniirilt.

Kommentaar: kõik on lahtine – eeldatav favoriit Ballzy/Tallinn võib sattuda tugevasse alagruppi ning kõigil on omad võimalused. Ka täiesti uuel satsil, kes alles sel nädalavahetusel oma 3×3 võistlustega alustavad.

Kõikidele nimekatele Eesti saalikossu meestele teadmiseks, et sel reedel Nõmme turul 3×3 korvpalli mängides on võimalik jõuda Vabaduse väljaku Tallinn Open 3×3 turniirile, sealt edasi Šveitsi, Lausanne WT etapile ja edasi Pekingisse FIBA 3×3 maailmaturnee finaalvõistlusele ning saada osa 1 000 000 USD auhinnafondist. Kui oled rahast ja feimist huvitatud, siis võta osa! 

AMATEURS ehk harrastajad – Tallinn Openile saavad FIBA 3×3 lingil registreerida kõik võistkonnad. Peale registreerimistähtaja lõppu pääsevad Tallinn Open turniirile vaid 12 Eesti võistkonda vastavalt FIBA 3×3 ränkingule. Eesti meistriks tuleb Tallinn Open turniiri parim võistkond.

Kommentaar: harrastajad on sel suvel mänginud nii OPEN MALE kui mõnel etapil ka eraldi harrastajate kategoorias. See on andnud aktiivsetele mängijatele head 3×3 ränkingut, mis garanteerib Tallinn Openile pääsme. Samas jõuab veel oma tiimi selle ja järgmise nädala võistlustele kirja panna ning ränkingut teenida. Juhul kui Tallinn Open turniirile registreerub harrastajate sarja rohkem kui 12-võistkonda, siis registreeritud mängijate (tiimi 3 paremat) ränkingu alusel jäävad kohad 13+ turniirilt eemale. 

U18 ja U15 poisid – sama, mis amatöörid ehk registreerida võivad kõik, kuid kuni 12 tiimi (3×3 ränkingu alusel) pääsevad Tallinn Open turniirile. Eesti meistriks tuleb Tallinn Open turniiri parim võistkond. Tallinn Openil antakse teada ka Eesti U18 koondised oktoobris Buenos Aireses toimuvatele olümpiamängudele!

Kommentaar: U18 ja U15 poiste osas on võistlusel osalused jäänud sel tagasihoidlikuks. 

U13 poisid – kehtib suve algul väljakuulutatud reegel “3 paremat etapi tulemust + Tallinn Open tulemus x2” ehk Tallinn Openil loeme punkte. Seniseid punkid leiab FIBA3x3 lehelt.

Kommentaar – U13 poisid on aktiivselt sel suvel erinevatel etappidel osalenud, kusjuures parimate punktivahed on olnud minimaalsed. 

35+ seeniorid – kõige keerulisem olukord, kuna vaid loetud tiimid on etappidel osalenud ning seenioritel on ka olnud vähem võimalusi end tänavakorvpallis proovile panna. Andes siiski väikese eelise 35+ mängijatele, kes suvel enda panuse Eesti 3×3 korvpallile andsid, on lahendus järgmine – Eesti meistriks 35+ seeniorite arvestuses tuleb parim 35+ sarja Eesti võistkond Tallinn Openil, klausliga, et iga suvises sarjas osalenud võistkond saab +1 koha üldarvestuses.

Kommentaar ja näited: 35+ seeniorite sarja saab samuti registreerida kuni 12 võistkonda FIBA 3×3 ränkingu alusel.

Näide 1: Kui finaali peaks jõudma 35+ sarjas mitteosalenud Deckol Ehitus ja aktiivselt osalenud KK Pelgulinn, siis Tallinn Open turniiri auhinna võib küll saada Deckol Ehitus, kuid Eesti meistriks tuleb +1 kohaga KK Pelgulinn. 

Näide 2: finaali jõuavad 35+ sarjas mitteosalenud Deckol Ehitus ja Vanakoolimehed. Kolmanda koha saab KK Pelgulinn. Vastavalt reeglitele tuleb Eesti meistriks Deckol vs Vanakoolimehed võitja, kuid KK Pelgulinn saab +1 eelise tõttu II koha. 

Kokkuvõttes selguvad 2018 aasta Eesti meistrid sel aastal 6 võistlusklassis vaid Eesti võistkondade arvestuses. 

Naised ja tüdrukud – Eesti 3×3 korvpall vabandab, et naiste 3×3 korvpall on sel suvel jäänud tahaplaanile (osaliselt ka huvi puuduse tõttu). Heastame selle 1. novembril 2018 erinevates korvpallisaalides algava 3×3 projektiga “Road to TOKYO2020”, mille üks ja ainus eesmärk on viia Eesti (nais)korvpallurid 2020 TOKYO olümpiamängudele. Olge valmis!