3x3 Estonia 2020 | Eesti naised jätkavad valmistumist FIBA 3×3 EM-iks
3x3 korvpall Eestis. 3x3 basketball in Estonia.
tänavakorvpall, 3x3 korvpall, 3x3 basketball, fiba 3x3, 3x3 estonia
13589
post-template-default,single,single-post,postid-13589,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-3.4,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Blog

Eesti naised jätkavad valmistumist FIBA 3×3 EM-iks

  |   3x3 korvpall

Eesti naiste 3×3 koondise kandidaadid alustasid TalTechi spordihoones kahenädalast FIBA 3×3 Euroopa meistrivõistluste laagrit, mis kulmineerub 22. augustil kontrollturniiriga Soomes, Espoos.

Naistega ühinesid ka Eesti U18 3×3 tüdrukute koondise kandidaadid, kes täna said rahvusvaheliselt korvpalliliidult teada, et augusti lõpus Ungaris toimuva pidanud FIBA U18 3×3 korvpalli maailmameistrivõistlused jäävad Covid-19 pandeemia tõttu ära. “Kahju on tüdrukutest, kel jäi oma viimasel noortekoondise suvel mängimata nii saalikorvpalli EMil kui nüüd ka 3×3 MMil. Samas, tuleb hoida pea püsti ning edasi treenida, kuna septembris ootab naisi loodetavasti ees juba EM finaalturniir ning järgmise aasta suursündmus, milleks valmistuda, on mai lõpus Austrias toimuv olümpiamängude kvalifikatsiooniturniir,” ütles laagrit juhendav Eesti 3×3 korvpalli peatreener Siim Raudla.

Rahvusvaheline Korvpalliliit (FIBA) andis teada, et U18 3×3 MM-i ärajäämine ei sõltunud olukorrast Ungaris, vaid paljude osalevate riikide turniirist loobumise tõttu, kuna piirid on seoses pandeemiaga mitmetes riikides kinni ning lennuvõimalused minimaalsed. Samas kinnitas FIBA, et töö jätkub augusti lõpus Ungaris toimuva FIBA 3×3 World Tour etapiga, kuhu pääses ka 3×3 Tallinn Open turniirilt pääsme saanud Linnujalgade võistkond ning lähima kahe nädala jooksul otsustatakse septembrikuine 3×3 Euroopa meistrivõistluste toimumine.

Eesti sai FIBA 3×3 Euroopa meistrivõistlustele finaalturniirile esmakordselt otsepääsme nii meeste kui naiste arvestuses.