3x3 Estonia 2020 | Eesti suurim korvpalliliiga alustab
3x3 korvpall Eestis. 3x3 basketball in Estonia.
tänavakorvpall, 3x3 korvpall, 3x3 basketball, fiba 3x3, 3x3 estonia
10773
post-template-default,single,single-post,postid-10773,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-3.4,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Eesti suurim korvpalliliiga alustab

  |   3x3 korvpall, FIBA3x3

2. oktoobril kell 10:00 alustab Tallinnas, Kuristiku Gümnaasiumis Eesti Koolispordi Liidu üle-Eestiline Sportland 3×3 korvpallisari, millest eelmisel hooajal võttis kokku osa üle 1700 koolinoore.

Võistluste avaetapil saavad kõik osalejad viskevõistlusel osavust proovida sama päeva õhtul Argentiinasse, noorte olümpiamängudele suunduvate Eesti 3×3 korvpallikoondiste vastu.

“Juba kaheksandat aastat toimuv Eesti Koolispordiliidu ja Eesti Korvpalliliidu ühisprojekt on osalejate arvult tõusnud Eesti suurimaks korvpalliliigaks,“ tunnustas sarja EKL-i peasekretär Keio Kuhi, kelle sõnul võimaldab 3×3 korvpall väiksematel koolidel suuremate vastu võrdselt võidelda. “Kindlasti toob see mängijaid juurde ka suurde korvpalli, kuid eesmärgiks võib seada ka 3×3 korvpallis maailmameistrivõistlustele ja olümpiamängudele jõudmise”, lisas Kuhi.

“Korvpall kui üks meie rahvusspordialasid on ka koolinoorte hulgas väga populaarne, eriti atraktiivseks on kujunenud just 3×3 formaat, mis on kiire, tehniline ja kaasahaarav,” põhjendab EKSL-i president Lauri Luik õpilaste huvi just selle sarja osas. Eelmisel õppeaastal võttis kogu sarjast osa rekordiline arv võistkondi. Kokku osales 480 võistkonda. Lauri Luige arvates on see saanud teoks tänu Korvpalliliidu ja Koolispordi Liidu aastatepikkusele eeskujulikule koostööle.

2018/2019 õppeaastal toimvuad Sportland 3×3 korvpalliturniriid kõikides maakondades, finaalvõistlus peetakse 27. märtsil Pärnus.