3x3 Estonia 2020 | Eesti naised võitsid täna Soome 3×3 etapi
3x3 korvpall Eestis. 3x3 basketball in Estonia.
tänavakorvpall, 3x3 korvpall, 3x3 basketball, fiba 3x3, 3x3 estonia
13615
post-template-default,single,single-post,postid-13615,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-3.4,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Blog

Eesti naised võitsid täna Soome 3×3 etapi

  |   3x3 korvpall

Täna Soomes, Euroopa ühe suurima raamatukogu katuseääre all toimunud Soome 3×3 meistrivõistluste VI etapi võitis naiste arvestuses taas Eesti 3×3 võistkond, kes mängis koosseisus Jane Svilberg, Janne Pulk, Sofia Kosareva ja Victoria Ida Vähi. Eesti U18 3×3 koondis (Anna Gret Asi, Helena Stina Svilberg, Marie Anete Sepp ja Viktoria Kisseljova) said tugevas konkurentsis kaheksa võistkonna seas kokkuvõttes kolmanda koha.

Mõlemad Eesti 3×3 võistkonnad võitsid oma alagrupi, kusjuures naiskond sai vaid napid võidud (8:7) ja (7:6) alagrupiks Soome kõrgliiga naistest komplekteeritud ja teiseks jäänud Bebese võistkonna vastu ning play-offist välja jäänud Delta tiimi vastu. Bebes (Anni Mäkitalo, Lotta Aaltonen ja Vilma Kesanen) mängis lõpuks end finaali, kui poolfinaalis alistas Eesti U18 võistkonna (14:10), kuid finaalis oli Eesti naiskond parem 10:7).

Võistkondi juhendanud Eesti 3×3 peatreener Siim Raudla oli positiivselt üllatunud võiduka naiskonna tulemuse üle: “Tundub, et Eesti naiste korvpall on tõusuteel, Marko Parkonen loputas siin tüdrukutega nädalavahetusel lätlasi ja leedukaid, eks me katsume 3×3 korvpalliga ka kuidagi sammu pidada. Tõsisemal toonil jätkates, siis võiduka naiskonna hea mäng oli mulle täna isegi kergemat sorti üllatus. Eelkõige, et vanemate mängijate (Anderson, Köster, Lass) puudumisel võeti julgelt vastutus, mis tõi ka tulemust ja teeb edaspidi 3×3 koondiste komplekteerimise positiivselt keerulisemaks,” ütles Raudla.

Ka U18 tüdrukute osas, kellega järgmisel nädalal sõidetakse Ungarisse, FIBA 3×3 Noorte Mängudele, mis toimuvad ärajäänud FIBA 3×3 maailmameistrivõistluste asemel, jäi Raudla suures plaanis rahule: “Tuleb tunnustada kogenud Soome koondise mängijaid, kes tegid poolfinaalis väga hea mängu ja tabasid koduväljakul väga hea protsendiga. Samas usun, et see meie U18 3×3 naiskond on järgmisel nädalal Ungaris toimuvaks 3×3 turniiriks valmis ning tänane aitas meil taaskord mänguolukordades mingid vead läbi teha, mida loodetavasti suudame seal juba vältida,” lisas Raudla kelle sõnul jääb alati parandamisruumi. “Teatud mängumomentidest arusaamisega ning mängulugemisega ei saanud ma kindlasti rahule jääda”.

Eesti naised ja tüdrukud läbisid sel suvel mitu 3×3 treeningtsüklit, milles osaleti ka varasemalt Soome 3×3 meistrivõistluste etapil, kus saadi kolmikvõit, mängiti 3×3 Tallinn Open 2020 finaalvõistlusel, kus finaalis alistati Läti ning nüüd taas Soome 3×3 etapil, kus tuldi tagasi taas esikohaga.

U18 3×3 koondis lendab teisipäeval Ungarisse, kus ärajäänud 3×3 MM-i asemel toimub samas kohas 3×3 Noorte Mängud, milles Eesti mängib koosseisus Anna Gret Asi, Viktoria Kisseljova, Marie Anette Sepp ja Helena Stina Svilberg. Naiste koondis jääb ootama edasisi otsused 3×3 Euroopa meistrivõistluste ning Tokyo olümpiamängude kvalifikatsiooni osas.