3x3 Estonia 2020 | Eesti 3×3 koondis läheb favoriidina EM finaalturniirile
3x3 korvpall Eestis. 3x3 basketball in Estonia.
tänavakorvpall, 3x3 korvpall, 3x3 basketball, fiba 3x3, 3x3 estonia
9423
post-template-default,single,single-post,postid-9423,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-3.4,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Eesti 3×3 koondis läheb favoriidina EM finaalturniirile

  |   FIBA3x3

Eesti U18 noormeeste koondis koosseisus Aleksander Oliver Hint, Hendry Engelbrecht, Mark Jaakson ja Jaan Erik Lepp võitis Ungaris FIBA 3×3 korvpalli Euroopa meistrivõistluste kvalifikatsiooniturniiri ja läheb ühe favoriidina FIBA 3×3 korvpalli EM finaalturniirile.

FIBA U18 3×3 korvpalli Euroopa meistrivõistluste finaalmängud peetakse sel nädalavahetusel Ungaris, Debrechenis. Võistlustele toimus kaks kvalifikatsiooniturniiri, millest üks Riias, teine Ungaris. Viimase võitis Eesti U18 3×3 koondis.

Riias võitis kvalifikatsiooni Itaalia võistkond, Ungaris Eesti võistkond. Seetõttu võib Eesti korvpalli ajaloos väita ilmselt esimest korda, et Eesti on korvpalli Euroopa meistrivõistluste üks favoriite (kui 50 ja rohkem pluss seeniorid välja arvata, kes vajadusel toovad kulla ka omavanuste MM-ilt).

Mängus on palju ja Eesti U18 3×3 koondise liikmed kaugel sellest, et neile medalid kaela riputatakse, sest näiteks ka Ungari vahetas 2 tiimiliiget välja. Lisaks mängib Eesti alagrupimänge suure kossuriigi Serbiaga ning kodupubliku ees Ungariga.

Eesti Korvpalliliidu 3×3 komisjon ei näinud ühtegi põhjust mängijaid asendada, sest kui tiim võidab kvalifikatsioonis kõik mängud, siis see näitab lisaks oskustele ka tiimitunnet, mis on 3×3 kossus isegi olulisem kui saalikossus.

FIBA 3×3 Euroopa Meistritiitel on mängus, alates reedest ela otseülekannete vahendusele omadele kaasa! Igale korvpallifanatile peaks see olema sama oluline kui võrkpalli EM. Loodame, et ka Eesti online meediale.