3x3 Estonia 2020 | Amatöörid mängivad sel aastal eraldi sarjas
3x3 korvpall Eestis. 3x3 basketball in Estonia.
tänavakorvpall, 3x3 korvpall, 3x3 basketball, fiba 3x3, 3x3 estonia
13190
post-template-default,single,single-post,postid-13190,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-3.4,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Blog

Amatöörid mängivad sel aastal eraldi sarjas

  |   3x3 tänavakorvpall

Viimaste aastate mure Eesti 3×3 korvpallis oli kunagise populaarseima ehk amatööride võistlussarja ühendamine mitmetel põhivõistlustel meeste eliitsarjaga, mis vähendas paljude harrastajate huvi 3×3 turniiridel osaleda.

Põhjuseid oli mitmeid, peamiseks FIBA 3×3 reitingusüsteem, mille alusel alla 12 võistkonnaga võistlusklass ei andnud piisavalt reitingupunkte. Sel aastal on muudetud FIBA 3×3 reitingusüsteemi, mis tähendab, et kohalikud 3×3 turniirid enam sellises mahus punkte ei anna ning enam ei ole ka oluline, kas saab meeste arvestuses 12 võistkonda kokku.

Sel aastal mängivad amatöörid eraldi sarjas kõikidel etappidel, kus sari on eraldi märgitud. Mõnedel etappidel, esimesena 11. juulil Karksi-Nuias toimuval turniiril, amatööride sarja ei ole, kuid soovi korral võivad harrastajad alati osaleda ka eliit ehk World Tour sarjas.

Võistlusnädala neljapäeval otsustab võistluste korraldaja vastavalt registreerunud võistkondade arvule, kas ja millistes sarjades võistlus toimub. Alla 8 registreerunud võistkonnaga sarjas võib korraldaja otsustada võistlusklassi etapil ära jätta.