3x3 Estonia 2020 | 5 võiduga Tokyo olümpiale!
3x3 korvpall Eestis. 3x3 basketball in Estonia.
tänavakorvpall, 3x3 korvpall, 3x3 basketball, fiba 3x3, 3x3 estonia
11777
post-template-default,single,single-post,postid-11777,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-3.4,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Blog

5 võiduga Tokyo olümpiale!

  |   FIBA3x3

Tahad ise kokku panna Eesti 3×3 korvpalli koondise järgmise suve Tokyo olümpiamängudele? Tehniliselt on asi lihtne – pane tiim kokku ja võida 5 turniiri:

  • võida ükskõik milline 20st Eesti MV sarja etapist.
  • võida 10. augustil Vabaduse väljakul toimuv “3×3 Tallinn Open Quest Final 2019”.
  • võida 23.-24. augustil Šveitsis, Lausannes toimuv FIBA 3×3 maailmaturnee etapp.
  • saa vähemalt TOP3 koht 2.-3. november Jaapanis, Utsutomyas FIBA 3×3 maailmaturnee finaalvõistluselt.
  • saa vähemalt TOP3 koht 2020. maikuus toimuvalt Tokyo olümpia kvalifikatsioonilt.

Eesti Korvpalliliidu 3×3 valdkonna juhi Reigo Kimmeli sõnul võib pea iga Olybet meistriliiga või Saku I – II liiga taustaga mängijatest koosnev võistkond võita lihtsalt mõne 3×3 etapi ja 10. augustil 3×3 Tallinn Openi finaalturniirile pääseda. “Siis läheb juba raskemaks, kuid ka 3×3 Tallinn Open on kõigile Eesti võistkondadele võidetav. 23.-24. august FIBA 3×3 WT etapi võitmine on kogu projektis ilmselt kõige raskem tulemus, mis võib õnnestuda vaid kogenud tiimi väga hästi õnnestunud päeval”, hindas Kimmel, kelle sõnul on vaid sellisel tiimil võimalik end FIBA 3×3 maailmaturnee finaalvõistlusel TOP3 sekka mängida ja Tokyo olümpia kvalifikatsioonil kõigiga rinda pista.

Ka Eesti 3×3 korvpalli peatreener Siim Raudla nõustus, et kõige raskem osa kogu projektist on FIBA 3×3 maailmaturnee põhietappidelt finaalvõistlusele jõudmine, kuid rõhutas, et sellise tulemuse tegid ära ning maailmaturnee finaalvõistlusel said hõbemedali meile tuttav Läti võistkond. “Individuaalsete korvpallioskuste põhjal on Eestis väga palju mängijaid, kes on paremad kui Krumins, Miezis, Lasmanis või Cavars, kuid eks see suvi näitab, kas mängijad suudavad seda ka õues, ühe korvi all ja ühe tiimina näidata”, ütles Raudla, kes loodab, et võimalik Tokyo olümpiapääse toob sel suvel mitmed tuntud saalikorvpallurid ka õue mängima.

Suvise 3×3 tänavakorvpalli Eesti meistrivõistlustel mängitakse enamus etappe spetsiaalkattega või puitpõrandaga väliväljakul või saalis. OlyBet meistriliiga ja Saku I liiga mängijatele soovitatakse seetõttu järgmiseid etappe:

Suvise 3×3 tänavakorvpalli Eesti meistrivõistlustele on registreerimine avatud. 3×3 tänavakorvpalli Eesti meistriks ning FIBA 3×3 maailmaturneele ja Tokyo olümpiale ei saa kindlasti vaid see mängija, kes suvisest 3×3 sarjast osa ei võta!