3x3 korvpall 2006-2019 | Naiste 3×3 turniiri võit läks Soomele, Eestile kolmas koht
3x3 tänavakorvpalli Eesti meistrivõistlused 2006-2019
tänavakorvpall, 3x3 korvpall, sprite tänavakorvpall, sprite streetball, 3x3 basketball
11919
post-template-default,single,single-post,postid-11919,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-3.4,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Blog

Naiste 3×3 turniiri võit läks Soomele, Eestile kolmas koht

  |   FIBA3x3

Sel nädalavahetusel Tallinnas, Südalinna koolis, toimunud 4 rahvuse naiste 3×3 turniiri võit läks Soome I võistkonnale (Yökoris Black), kes finaalis alistas 17-12 Valgevene. Eesti alistas III koha mängus 22-14 Soome II võistkonna ja pidi leppima kolmanda kohaga.

Alagrupis vaid ühe võidu saanud Soome I võistkond alustas finaalpäeva veerandfinaali alistusvõiduga Eesti II võistkonna üle ning sai poolfinaalis 18-15 jagu ka Eesti I võistkonnast. Naiskonda vedas Soome naiste korvpallilegend Taru Tuukanen, kes on korvpalli mänginud nii USA-s, Itaalias, Prantsusmaal kui ka Hispaania liigades. Ka teised võistkonna liikmed (Elena Reshetko, Hanna Valkeinen ja Vilma Kesänen) on Soome naiste korvpalliliiga ning koondise tasemel mängijad.

Turniiri kohta jagas kiidusõnu ka Valgevene 3×3 koondise treener Yuri Volk, kes esmalt arvas, et teiste osalejate tase on nõrgem, kuid oli positiivselt üllatunud, et sai väga heal tasemel naiste 3×3 korvpalli turniiril osaleda: “Alagrupi tulemuste põhjal arvasin, et näeme finaalis Eesti ja Valgevene vastasseisu, kuid oli näha, et kõrgel tasemel Soome naiskorvpallurid, suutsid kolme päevaga 3×3 formaadi selgeks saada. Võibolla oligi parem, et finaalis saime õppetunni – tegemist oli ennekõike treeningturniiriga”, lisas Volk.

Eesti Korvpalliliidu 3×3 valdkonna juhil Reigo Kimmelil jäi siiski korralduse osas kripeldama, et viimasel hetkel ütles turniirist ära Rootsi naiskond, kellele oli viimasel hetkel vaja Eesti II võistkonna näol asendus leida. Võistlustel osalenud Soome ja Läti naiskonnad lubasid tulla ka Eesti 3×3 tänavakorvpalli etappidele osalema, millest üks toimub 2. juunil Helsingis.

Mängude tulemused leiab FIBA3x3 lehelt.