3x3 Estonia 2020 | GALERII: Red Bull 3×3 sarja võitjad said väärika vastuvõtu
3x3 korvpall Eestis. 3x3 basketball in Estonia.
tänavakorvpall, 3x3 korvpall, 3x3 basketball, fiba 3x3, 3x3 estonia
12362
post-template-default,single,single-post,postid-12362,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-3.4,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Blog

GALERII: Red Bull 3×3 sarja võitjad said väärika vastuvõtu

  |   3x3 korvpall, 3x3 tänavakorvpall

Täna võeti Tallinna Lennujaama VIP lounge`s pidulikult vastu Eesti korvpallimeeskond, kes võitis Torontos toimunud Red Bull Reign 3×3 maailmaturnee finaalvõistluse. Eesti mängis Kanadas koosseisus Martin Dorbek, Kristjan Evart, Joonas Järveläinen ja Jaagup Toome.

Red Bull Reign 3×3 korvpallisarjas osales sel aastal kokku 16 riiki ja rohkem kui 8500 mängijat. Finaalmängus alistas Eesti meeskond Venemaa numbritega 21:7.

Meeskonna kapteni Martin Dorbeku sõnul suutis meeskond finaalvõistlusel enda parimat mängu näidata. „Esimeses kohtumises Belgia vastu olime veel täitsa unised, aga poolfinaal ja finaal õnnestusid täielikult. Eks meil kukkusid igasugused hullud sisse ka, aga arvestades asjaolu, et mina ei ole kunagi Jaagupiga (Toome, toim.) varem ühes võistkonnas mänginud ja niimoodi lennujaamas kokku saada ja asjad paika panna – kõik teadsid oma rolli ja mäng tõepoolest sujus,“ kommenteeris BC Kalev/Cramo tagamees Basketile.

Dorbekul jagus kiidusõnu ka turniiri korraldajale Red Bullile: „Meediat oli kohal väga palju, isegi kohalikule telekanalile sai intervjuud anda. Kogu kajastus ja melu tegi selle võistluse eriliseks ja suureks. Väga mõnus kogemus.“

3×3 korvpall on 28-aastase mängujuhi jaoks alati südamelähedane olnud. Kas profikorvpallur suvisel perioodil ikka piisavalt puhata saab? „Ma ikkagi valin, mis 3×3 etappe ma kaasa teen, et saaksin samaaegselt puhata ja tänavakorvpallist rõõmu tunda. Nädala sees teen oma trenne ja nädalavahetustel käin ennast nö. lahti mängimas. Puhkan suvel piisavalt, aga mitte liiga palju,“ lausus Dorbek, kellele meeldib 3×3 formaadi juures asjaolu, et rünnak ja kaitse vahelduvad kiiremini ja palliga saab rohkem tegutseda. „Samuti pakub 3×3 teistmoodi emotsiooni ja vaheldust saalikorvpallist.“

Kas värskel Red Bulli maailmaturnee tšempionil tuleb juba täna õhtul BC Kalev/Cramo trenni minna või saab veel natuke hinge tõmmata? „Ma pean nüüd klubiga konsulteerima, õhtul on tõepoolest trenn,“ muigas Dorbek.

Red Bull Reign sari jätkub ka järgmisel aastal kui 3×3 on esmakordselt ka ametlikus olümpiaprogrammis. Sarja on juba registreerunud 25 riiki, teiste seas ka Eesti.