3x3 Estonia 2020 | 3×3 Tallinn Open World Tour alagrupid
3x3 korvpall Eestis. 3x3 basketball in Estonia.
tänavakorvpall, 3x3 korvpall, 3x3 basketball, fiba 3x3, 3x3 estonia
13526
post-template-default,single,single-post,postid-13526,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-3.4,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Blog

3×3 Tallinn Open World Tour alagrupid

  |   3x3 korvpall

Laupäeval mängivad 3×3 Tallinn Open turniiri World Tour sarjas 12 võistkonda. Seoses paari võistkonna loobumisega sai turniirile peale ka EMÜ SK ning üks WildCard.

Korraldaja otsusena mängitakse 3×3 Tallinn Openi WT sari World Touri formaadis (sama süsteem ka septembris Belgias 3×3 EM-il), kus on neli kolmest alagruppi, millest kaks paremat saavad edasi play-offi. Kuna FIBA 3×3 mängijate reiting on endiselt külmutatud alates 1. aprillist, siis finaalturniiri alagrupid on moodustatud suvise 3×3 põhiturniiri tulemuste põhjal.

Kõikidele bettingutele siit Kimmeli isiklik hinnang alagruppide ja play-off süsteemi osas:

Turniiri peafavoriit on Riga võistkond, kes tuleb seekord kohale täiskoosseisus, milles ka 3×3 maailma tipp ehk Karlis Lasmanis. Riga vastu on kõigil väga raske, kuid mitte ilmselt võimatu, mida Dorbek-Puidet ühe korra sel suvel tõestasid.

Teine asetus oleks KK Viimsi või Linnujalad. Ühes põhiturniiri võitja, kes finaaliks vahetas Nurgeri algkoosseisu Lipsu vastu, teine on saatnud Rolandi puhkama, et Dorbek saaks viimase legaalse vahetuse teha, sest BOFT ei saanud tiimi kokku.

Kui vähemalt kaks kolmest ei mängi TO finaalis, siis see tõestab, et 3×3 korvpall on väga põnev ala, kus võib kõike juhtuda.

A-alagrupp

Siin peaks olema suht selge, et Estravan vs Kristo Saage mäng otsustab play-offi edasipääseja. KK Viimsil on siin eksimisvõimalusi vähe, kuid kõike võib juhtuda.

B-alagrupp

Suurema osa suvest pokkeri mõistes mulliks ehk neljandaks jäänud Kvartett sai oma suvise tubli tööga mõnusa alagrupi Viimsi noorte ja Ida-Virumaa vanade vastu. Siin võib kõike juhtuda, jalg korra sirgeks ja Kevin Sünd laob kolm kolmest või Simm paneb Škelet ning pidu läbi. Alagrupi võidu puhul peaks D II vastasega olema päris mõnus medalikonkurentsi purjetada.

C-alagrupp

Sisuliselt surmagrupp, kus EMÜ ei saanud ilmselt maailma kõige lihtsamaid vastaseid. Dorbek-Puidet vs Riga mäng saab siin otsustavaks – kes kaotab, see läheb juba veerandfinaalis ilmselt KK Viimsi vastu ehk üks kahest ei jätka teekonda nelja parema sekka.

D-alagrupp 

SofaHoop ja Jelgava seisu ei oska keegi ennustada. Veel vähem oskab keegi hetkel ennustada, et kes on see WildCard, kes võib kogu turniiri segi lüüa.

Kõik World Touri mängud peetakse laupäeval ühel väljakul. Mängude algus WT sarjas kell 11:00, finaal orienteeruvalt kell 18:30-19:00. Ajakava veel täpsustub ja saab ametlikult üles alles neljapäeva õhtuks.