3x3 tänavakorvpalli suvi 2018 | 3x3 tänavakorvpall 2006-2018
Sprite 3x3 tänavakorvpalli Eesti meistrivõistlused 2006-2017
tänavakorvpall, 3x3 korvpall, sprite tänavakorvpall, sprite streetball, 3x3 basketball
10147
post-template-default,single,single-post,postid-10147,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-3.4,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
 

3×3 tänavakorvpalli suvi 2018

  |   3x3 korvpall, FIBA3x3

Sel suvel toimuvad järgmised 3×3 tänavakorvpalli Eesti meistrivõistluste etapid:

Võistlustele registreerimine toimub PLAY.FIBA3x3.COM lehe vahendusel. U13 sarja registreerimiseks saada võistkonna nimi, mängijate nimed ja nende sünniajad: reigo@basket.ee

“Open” – tähendab, et meeste sarja võitja pääseb Olybet 3×3 Tallinn Open 2018 turniirile, mille võitja sõidab FIBA 3×3 World Tour etapile Lausanne.

Osalustasude (40 eurot / võistkond vanemates võistlusklassides, 20 eurot / võistkond noortesarjas) maksmine toimub enne võistluse algust kohapeal.

Eesti 3×3 tänavakorvpallisari on sel aastal teistsugune, mille peamiseks erinevuseks on tingimus, et kõikidel etappidel on vastavalt korvide arvule osalejate limiidid (12 võistkonda võistlusklassi kohta). See tähendab, et kui 12 võistkonda on võistlusklassi registreeritud, siis rohkem tiime võistlusele ei võeta. Korraldaja võib siiski teha erandi, kuid igal võistlusel on erinev korraldaja.

Kõige suurem muutus on plaanis meeste sarjas, kus sel aastal osalevad nii harrastajad kui eliit ühes võistlusklassis, kuid milles on harrastajatele (üksi mängija ei tohi olla KMLi meistriliigas ega Saku esiliigas) eraldi arvestus. Vaid Tallinn Openil on harrastajatele eraldi võistlusklass, milles saavad osaleda suvise sarja 12 paremat harrastajate võistkonda. Harrastajates tuleb Eesti meistriks see võistkond, kes võidab Tallinn Open turniiri, kuid ka teistes sarjades saavad Tallinn Openile vaid eelturniiride 12 paremat tiimi.

Seoses eelturniiride piiratud korvide ja sellega seonduvalt ka piiratud osalejate arvuga, tasub sel aastal olla väga tähelepanelik ning võimaluse korral oma võistkond registreerida kohe kui turniiridele registreerimine avatakse.

Viimsi 3×3 lõpetab ja alustab 3×3 EM sarja

3×3 saalikorvpalli Eesti meistrivõistluste sari lõpeb ning suvine 3×3 tänavakorvpalli Eesti meistrivõistluste sari algab 20. mail Viimsis, kus kohal ka Eesti 3×3 rahvuskoondis.