3x3 Estonia 2020 | 3×3 korvpalli avaturniir toob sel laupäeval kokku Eesti parimad 3×3 pallurid
3x3 korvpall Eestis. 3x3 basketball in Estonia.
tänavakorvpall, 3x3 korvpall, 3x3 basketball, fiba 3x3, 3x3 estonia
13207
post-template-default,single,single-post,postid-13207,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-3.4,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Blog

3×3 korvpalli avaturniir toob sel laupäeval kokku Eesti parimad 3×3 pallurid

  |   3x3 tänavakorvpall

Sel laupäeval, 30. mail alustab suvine 3×3 korvpalli Eesti meistrivõistluste sari, kus meeste eliitsarjast leiab väga nimekate mängijatega Eesti korvpallurid – Dorbek, Kriisa, Veidemann, Kajupank, Puidet, Järveläinen, Saage, Haller, Post, Lips, Hint, Evart, Lindmets ja paljud teised, kes kõik on ka 3×3 kogemustega mängijad.

“Minu hinnangul toimub 2020 aasta 3×3 korvpalli avaetapp viimase 20 aasta kõige nimekamate Eesti korvpallurite ühisel osalusel”, ütles Eesti Korvpalliliidu 3×3 valdkonna juht Reigo Kimmel, kelle sõnul saavad mais-juunis toimuvaid 3×3 turniire spordihuvilised jälgida vaid interneti vahendusel. “Varasemalt on kõik ka 3×3 mänginud, kuid sellistes koosseisudes ühel turniiril osalemine on midagi uut”, hindas Kimmel, kelle sõnul on puudu vaid Maik-Kalev Kotsar, kes laupäeva õhtul peaks tagasi Eestisse jõudma.

Nimekatele palluritele kavatsevad tõsist konkurentsi pakkuda nii noored, kelle seast leiab Kesklinna nime all mängivad Kivilo, Sünd, Kompus ja Vene tiimi kui ka mitmed 3×3 kogemustega vanemad mängijad – Luts, Märtson, Bibikov, Toome, Laur, Tali, Trumm ja teised, kelle nimed ja tiimide koosseisud leiab FIBA3x3 lehelt.

Tugevat taset on oodata ka teistes sarjades, kus amatööride arvestuses on end kirja pannud ka Eesti 3×3 peatreener Siim Raudla, kes on ühes võistkonnas 2010. aastal mitteametliku 3×3 MM-i hõbemedalisti Heigo Ermiga ning väga põnevaid lahinguid on oodata U18 noormeeste sarjas, kus võib eeldada, et mitmed mängijad võtavad eesmärgiks 2024. aastal olümpiamängudel Eesti 3×3 koondise esindamise.

Laupäevasele 3×3 avaetapile registreerimine kestab kolmapäeva kella 20:00ni, hetkel on veel üks koht vaba nii amatööride kui eliitsarja meestes ning noortesarjades. Turniir toimub kõiki hetkel Vabariigi Valitsuse poolt kehtestatud tingimusi järgides, mis tähendab ka seda, et seekord toimub turniir ilma pealtvaatajateta.