3x3 Estonia 2020 | 3×3 saalikorvpalli Eesti MV finaal
3x3 korvpall Eestis. 3x3 basketball in Estonia.
tänavakorvpall, 3x3 korvpall, 3x3 basketball, fiba 3x3, 3x3 estonia
10172
post-template-default,single,single-post,postid-10172,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-3.4,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

3×3 saalikorvpalli Eesti MV finaal

  |   3x3 korvpall, FIBA3x3

Eelmise aasta sügisel algas esimene 3×3 saalikorvpalli Eesti meistrivõistluste sari. Paraku algselt aprillini planeeritud sarja viimane etapp toimus 20. jaanuaril Valgas. Sarja ainus arvestatav etapp ehk selline, milles osales vähemalt 12 võistkonda, toimus aastavahetusel Puhjas. Ja ka siis võtsid võidu lätlased.

Seoses sellega võttis Eesti 3×3 korvpall vastu otsuse muuta sarja väljakuulutamisel kehtestatud reegleid järgmiselt:

  • 3×3 saalikorvpalli Eesti meistrivõistluste finaalimängudele pääsevad sarja TOP4 võistkonda. Turniir toimub 20. mail Viimsis.
  • Võistkonnad ei pea mängima sama nimega (a’la Paide Spordikeskus mängib Viimsis Korvpall.24 nime all), kuid võistkonnas peab olema vähemalt 2 mängijat, kes osalesid saalikorvpalli etappidel.
  • Finaalmängule pääsenud võistkonnad asetatakse 3×3 Viimsi Open 2018 turniiril ühte alagruppi. Esimeseks 3×3 saalikorvpalli Eesti meistriks tuleb võistkond, kes saab alagrupis parima tulemuse.
  • Võistkonnale on auhinnareis mõnele 3×3 välisturniirile, mis selgub hiljemalt 11. augustil 2018.

3×3 saalikorvpalli finaalvõistlusele ja 3×3 tänavakorvpalli avaetapile on meeste sarjas registreerimine lõppenud, kuna maksimaalne arv tiime sai täis.

3×3 Viimsi Open 2018 alagrupid

Meeste sarjas mängib kokku 13 võistkonda. Alagrupid leiab siit.

A-alagrupp: Korvpall.24, Mulgid, Fat Kids, Eesti Maaülikool ja Paide Spordikeskus. Alagrupi võitja on 3×3 saalikorvpalli Eesti meister ja otse poolfinaalis. II koht pääseb veerandfinaali.

B-alagrupp: Eesti 3×3 MMi koondis, Rent My Skills, Suurköögid.ee ja Estravan. Samuti eliit sarja mehed, kes juba alagrupis saavad Eesti 3×3 koondise vastu mängida. Alagrupi võitja poolfinaalis, II koht veerandfinaalis.

C-alagrupp: Lõhnavas Aias, MT Viik Sport, Ohtlikud ja Estravan 2. Jagavad omavahel harrastajate paremusjärjestust, kuid alagrupi 2 paremat pääsevad veerandfinaali.

Eesti Korvpalliliidu 3×3 valdkonna juht Reigo Kimmel ei ole 3×3 saalikorvpalli lõpplahenduse osas ülemäära õnnelik, aga loodab, et sellega jäävad ka võistkonnad rahule, kuna paraku ei toimunud sarjas piisaval arvul etappe ehk paljudel ei olnud võimalust võistlustel kaasa lüüa. “Minujaoks tähendab see seda, et Viimsis läheb andmiseks. Peamiselt kahe favoriidi ehk Luts-Toome-Akenpärg-Paiste poolt Korvpall.24 tiimi ja Lindmets-Evart-Pilk-Erm Mulkide tiimi vahel. Oma võimalused on ka Fat Kids, Eesti Maaülikooli ning Paide Spordikeskuse võistkondadel”, ütles Kimmel.

20. mail saab läbi 3×3 saalikorvpalli Eesti MV ja algab suvise 3×3 tänavakorvpalli Eesti MV. Punkte saab mõlemas arvestuses. Kohale tasub tulla juba seetõttu, et Eesti parimate 3×3 tiimide esitlustele kaasa elada.