3x3 Estonia 2020 | Algas registreerimine suvise 3×3 tänavakorvpalli Eesti meistrivõistlustele
3x3 korvpall Eestis. 3x3 basketball in Estonia.
tänavakorvpall, 3x3 korvpall, 3x3 basketball, fiba 3x3, 3x3 estonia
13022
post-template-default,single,single-post,postid-13022,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-3.4,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Blog

Algas registreerimine suvise 3×3 tänavakorvpalli Eesti meistrivõistlustele

  |   3x3 tänavakorvpall

Tänasest algas registreerimine suvise 3×3 tänavakorvpalli Eesti meistrivõistlustele, mis kestavad 9. maist kuni 8. augustini 2020. Eesti meistrid selguvad kõikides sarjades 8. augustil Tallinn Open finaalturniiri arvestuse põhjal.

Eesti Korvpalliliit sai eile FIBA-lt kinnituse, et ka selle aasta Eesti 3×3 tänavakorvpallisuve võitja pääseb augustis Šveitsi, FIBA 3×3 maailmaturne põhivõistlusele.

“Selle aasta võistlussüsteem eelistab võistkondi, kes aktiivselt osalevad mitmetel etappidel, sest populaarsemates sarjades, nagu näiteks eliit, harrastajad või U18 noormehed, pääsevad finaalturniirile vaid 12 paremat võistkonda kõikide etappide koondarvestuses”, ütles Eesti Korvpalliliidu 3×3 valdkonna juht Reigo Kimmel, kelle sõnul tasub mängijatel osaleda, sest ka auhinnafondiga on sel aastal paremad lood. “Hetkel on juba teada, et Haljala, Väike-Maarja, Karksi-Nuia, Kohtla-Järve, Narva ja Tallinna etapi võitjatele on vähemalt 1000 eurone auhinnaraha, kuid tegleme, et ka teistel etappidel oleks mängijatel motiveeriv osaleda”, ültles Kimmel.

Harrastajaid oodatakse tagasi

Paaril viimasel aastal on korvpalli harrastajate osakaal langenud, sest mängida on tulnud ühes sarjas tugevamate meeste vastu, kus lootus poodiumile pääseda on olnud väiksem. Sel aastal soovivad korraldajad lüüa mitmetel etappidel sarjad lahku, kus kõigepealt saavad harrastajad oma parimad selgitada ning seejärel alustaksid tugevamad tiimid oma mängudega. Korvpalli harrastajaks on endiselt mängija, kes viimasel hooajal ei olnud PAF korvpalli meistriliiga või Saku I liiga võistkonna nimekirjas.

Noortes peatähelepanu U18 sarjal

Noortesarjades on sel aastal peatähelepanu eelkõige U18 noormeeste võistlusklassil (sünniaastaga 2002-2004), milles Eesti on enne hooaja algust FIBA 3×3 ülemaailmses reitingus kõrgel 4. kohal.

Positsiooni kindlustamine 1. novembriks 2020 tähendab, et 2021. aastal pääseme U18 noormeestega taas FIBA 3×3 maailmameistrivõistlustele. 3×3 kogemusi on eelkõige oodatud koguma 2003 ja 2004 sünniaastaga noormehed, kes 2021. aastal on U18 3×3 sarja põhimängijad.

Mitmed teemad veel lahtised

3×3 sarja registreerimine algas, kuna suurem osa tänavakorvpallisuvest on tänaseks juba paigas. Samas on võimalik, et etappe lisandub, kuna mõned huvilised pole veel oma sooviavaldusi esitanud. Näiteks puudub hetkel traditsiooniline Viimsi 3×3, ühte või kahte etappi planeeritakse Jõhvis ning võimalik, et ka mujal. Lisaks on oodata põnevaid uudiseid Red Bulli 3×3 sarjast ning Reinar Halliku poolt 7. juunil Narvas korraldatavast 3×3 turniirist.

“Kahjuks puudub juba kolmandat aastat järjest kogu suvisel 3×3 sarjal peatoetaja, mille tõttu pole võimalik läbi viia suuremaid, 8-12 korviga turniire, kus ei oleks piiranguid osalejate arvule ega võistlusklassidele. 2-4 korvi all mängides tuleb paraku piirangud seada, kuid proovime tekitada võimalusi, et kõik huvilised saaksid sel suvel 3×3 formaati mängida,” ütles Kimmel.

Suvise 3×3 tänavakorvpallisarja leiab FIBA3x3.COM lehelt, kuid kõik Eesti ja Eesti 3×3 mängijatega seotud 3×3 turniirid allolevast Google kalendrist, mis on avalik ning mille saab ühe klikiga oma kalendrile lisada.