3x3 Estonia 2020 | Orissaare 3×3 turniir tõi noored korvpallurid Saaremaale
3x3 korvpall Eestis. 3x3 basketball in Estonia.
tänavakorvpall, 3x3 korvpall, 3x3 basketball, fiba 3x3, 3x3 estonia
13403
post-template-default,single,single-post,postid-13403,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-3.4,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Blog

Orissaare 3×3 turniir tõi noored korvpallurid Saaremaale

  |   3x3 korvpall

Täna toimus Orissaares 3×3 korvpalli Eesti meistrivõistluste etapp U13 ja U15 sarja poistele. Võistlusest võttis osa 64 mängijat 17st võistkonnast.

U13 noormeeste sarjas võttis Rasmus Olopi eestvedamisel võidu kohalik võistkond Orissaare 2007 (Rasmus Olop, Rasmus Tambur, Oskar Aare ja Egert Tambur), kes finaalis alistas Rae Kossu (Rasmus Vuks, Kaspar Vuks, Robin Piilpaum ja Mattias Mändmets). Alagrupis 15:10 Orissaaret võitnud Tallinna Bulldogid (Marten Alles, Simon Lelle ja Raul Tubarik) kaotasid võitjatele poolfinaalis (16:8) ning leppisid kolmanda kohaga.

U13 sarjast võttis osa 11 võistkonda, kus ühe perekonna liikmeid oli ka teistes tiimides, kõige rohkem Vet.Ravila Vennad võistkonnas, milles mängisid Henn-Marten, Erik ning Albert Arula.

U15 sarjast võttis osa 6 võistkonda, milles tõsisemaks lahinguks läks alles kolmanda koha mängus ning finaalis, kus esimeses alistas pealinna taustaga poiste tiim 11:7 Telliste Tootjad Orissaare 2006 võistkonna ning päeva põnevaimas lahingus, milles Orissaare 2005 tiimi ridades mängis ka Itaaliast kodusel suvepuhkusel olnud Tormi Joonatan Metsla, tuli võit selle suve kõige aktiivsemale 3×3 noorte võistkonnale Kanad (Kert Kasemets, Joosep Põldre, Markus Juurik ja Karl Teppo), kes võttis kogemuste pealt lõpuks 13:9 võidu.

Eesti Korvpalliliidu 3×3 valdkonna juhi Reigo Kimmeli sõnul pakkus Orissaare 3×3 etapp, mis lisandus 3×3 meistrivõistluste sarja vähem kui kaks nädalat tagasi, palju väljakutseid alustades sellest, et tehniline lahendus ei võimaldanud viimasel hetkel teha võistlustest otseülekannet kuni selleni, et Kimmel oli ise ka lauakohtuniku rollis. “Mängude pingeline jälgimine, olgu selleks aeg-vead-tulemused või Eesti Korvpalliliidu uus 12-sekundi 3×3 kell, mis sai ametliku testi just Orissaares, andis mulle edaspidiseks palju parema ülevaate kui tõsist tööd teevad Eesti 3×3 korvpalli lauakohtunikud”, hindas Kimmel.

Samas oli nii Kimmel kui võistlust korraldanud Orissaare Sport rahul võistluste osavõtjate ja tasemega, sest 3×3 turniir tõi täna Orissaarde tiimid lisaks nii Kuressaarest, Pärnust, Rae vallast, Sakust kui Tallinnast.