3x3 Estonia 2020 | Korvpallfännide reisid Amsterdami ja Minski FIBA 3×3 MM-ile ja Euroopa Mängudele
3x3 korvpall Eestis. 3x3 basketball in Estonia.
tänavakorvpall, 3x3 korvpall, 3x3 basketball, fiba 3x3, 3x3 estonia
11632
post-template-default,single,single-post,postid-11632,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-3.4,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Korvpallfännide reisid Amsterdami ja Minski FIBA 3×3 MM-ile ja Euroopa Mängudele

  |   3x3 korvpall, FIBA3x3

Täna on sajad Eesti korvpallifännid Kaunases kaasa elamas Kaunase Zalgirise ja Herbalife Gran Canaria mängule. Aastaid tagasi käis veel suurem Eesti korvpallifännklubi Riias toimunud Euroopa meistrivõistlustel, kus ka Eesti meeskond mängis. Saal oli täis ka viimasel Eesti vs Serbia mängul Saku Suurhallis.

Eesti Korvpalliliidu 3×3 valdkonna juht Reigo Kimmel kutsub kõiki korvpallihuvilisi võistluspaigas kohapeal kaasa elama ka 2019. aasta Eesti 3×3 koondiste mängudele, mis toimuvad:

  • 18.-23. juuni Amsterdamis: FIBA 3×3 MM finaalturniir, kuhu Eesti mehed on saanud otsepääsme, kuid kuhu võivad 4.-5. mai Puerto Rico FIBA 3×3 MM-i kvalifikatsioonist pääseda ka Eesti 3×3 naiste koondis.
  • 21.-24. juuni Minskis: 3×3 korvpall II Euroopa Mängudel, kus on kohal nii Eesti meeste kui naiste 3×3 koondised.

“Fännide osa on 3×3 korvpallis sama oluline kui saalikorvpallis. Paraku pole 3×3 korvpall niivõrd tähtis kui saalikorvpall, kuigi selles oleme jõudnud FIBA 3×3 MM-i finaalturniirile”, hindas Kimmel, kelle sõnul on vähemalt Amsterdamis toimuvatel FIBA 3×3 maailmameistrivõistlustel Eesti 3×3 koondise jaoks palju mängus, kus alagrupist edasipääsu korral ehk TOP8 koha puhul oleks võimalik jõuda EOK toetuseni ning TOP3 koha puhul kindlustada koht 2020. aasta maikuus toimuval Tokyo olümpiamängude kvalifikatsiooniturniiril.

Eesti 3×3 koondised FIBA 3×3 MM-il ja Euroopa mängudel selguvad hiljemalt mai alguses. Valiku teeb Eesti 3×3 peatreener Siim Raudla. Ühtegi nime pole koondisesse veel kinnitatud, kuid Kimmel loodab, et Maik-Kalev Kotsar võiks olla selline nimi, kelle 3×3 mänge soovivad paljud ka Amsterdamis näha. “Kui on üks kord ajaloos, kui Eesti korvpallifännid võiks mõelda 3×3 korvpalli peale, siis see on selle aasta juunis ja seda Amsterdamis, kuhu Tallinnast saab otse ja soodsalt kohale lennata”, ütles Kimmel, kes loodab, et seekord saab Eesti 3×3 koondist näha FIBA 3×3 MM-i veerandfinaalis, sest sellisel juhul tuleb jätta planeeritud Amsterdam-Minsk lend vahele.

Eesti Korvpalliliit aitab kõikidel huvilistel kokku panna reisipaketti, aidata kaasa majutuse, piletite jne leidmisega jne. Huvilistel palume ühendust võtta: reigo@basket.ee

“100 päeva enne väljasõitu on vähemalt kümmekond huvilist kirjas. Kui Amsterdami 3×3 tribüünidel oleks Eesti koondise mängude ajal vähemalt 50-100 huvilist, siis ka mängijatel oleks kodusem tunne”, kutsus Kimmel üles kõiki korvpallifänne olümpiaala MM-i finaalturniirile kaasa elama ja varakult suviseid plaane tegema.