3x3 Estonia 2020 | Mis on FIBA 3×3 korvpalli litsents?
3x3 korvpall Eestis. 3x3 basketball in Estonia.
tänavakorvpall, 3x3 korvpall, 3x3 basketball, fiba 3x3, 3x3 estonia
11646
post-template-default,single,single-post,postid-11646,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-3.4,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Mis on FIBA 3×3 korvpalli litsents?

  |   3x3 korvpall, FIBA3x3

FIBA 3×3 korvpalliturniiridel osalemiseks peab vanem kui 13-aastane mängija looma endale isikliku konto aadressil PLAY.FIBA3X3.COM (link SIGN UP). See on mängija 3×3 profiil, mille abil ta saab:

  • registreerida 3×3 turniiridele üle maailma.
  • koguda turniiridelt 3×3 reitingupunkte, mille abil võib pääseda kõrgema tasemega turniiridele ja saada paremaid asetusi ning aidata ka riigil jõuda FIBA3x3 tiitlivõistlustle näiteks 2020. aasta Tokyo olümpiamängudele.
  • näha ühest kohast kogu oma 3×3 korvpalli ajalugu.

Ka isik, kes soovib 3×3 turniire korraldada, peab esmalt looma isikliku 3×3 konto, et samade andmetega EM.FIBA3x3.COM lehelt saaks luua oma turniiri. 2019. aasta märtsi alguse seisuga on Eestis kokku 7304 FIBA 3×3 kontot ning üle 30 3×3 turniiri korraldaja.

FIBA 3×3 kontod jagunevad järgmiselt

1) NOT REGISTRED

Kõikidele alla 13-aastastele (2006 ja nooremad) ning kõikidele mängijatele, kes ei ole oma kontot mingil põhjusel teinud, saab ja peab looma 3×3 konto turniiri korraldaja. Eestis on selliseid kontosi kokku 4344, kellest valdav osa on Eesti Koolispordi Liidu Sportland 3×3 sarja osalejad, kuid on ka mõningaid vanemaid aktiivseid mängijaid. “NOT REGISTRED” konto puhul ei ole mängija täispikk nimi FIBA3x3 lehel nähtav.

Näiteks 24 600 punkti kogunud Vitali K****.

“NOT REGISTED” konto omanikud ei anna, juhul kui nad jõuavad oma vanuseklassi (OPEN, U23 või U18) 100 parema sekka, Eesti riigi reitingule punkte. Samas ei ole Vitali ka Eesti TOP100 seas.

2. PENDING

3×3 konto olek “PENDING” tähendab, et mängija on ise loonud või keegi teine on talle loonud konto, kuid mängija ei ole seda ise oma e-maili teel kinnitanud. Sellisel juhul on küll mängija täisnimi FIBA3x3 lehel nähtav, kuid olukorras, kus mängija peaks jõudma oma vanuseklassi (OPEN, U23 või U18) 100 parema sekka ei anna ta Eesti riigi reitingule punkte.

Eesti kõrgeima punktiskooriga “PENDING” olekus 3×3 mängija on Ove-Kristjan Kallas, kuid siin on ka näiteks Martin Jurtom jt. “PENDING”-staatuses on Eestis hetkel kokku 380 mängijat. Kui mängija otsib oma e-mailist üles FIBA kinnituskirja ja sellel vajutab “confirm”, siis mängija konto kinnitatakse ja tema punktid lähevad arvesse ka vastavas kategoorias, kuid seda olukorras, kus tegemist on oma võistlussarja TOP100 mängijaga.

NB: Eelmisel aastal juhtus vahetult enne Buenos Airese olümpiamängude kella kukkumist olukord, kus Eestil oli napilt paar punkti puudu ja TOP100 seas oli kaks poissi, kelle konto olek oli “PENDING”. Poisid otsisid oma e-maili junk-mailist / kustutatud mailide seast välja FIBA kinnituskirja, kinnitasid konto ära ja sellega sai Eesti U18 noormehed noorte olümpiale. Rumeenia vaatas pealt, kuidas Eesti seal USA-d võitis. 

3. CONFIRMED

Kui 2005. sünniaastaga või vanem mängija on ise või keegi on tema asemel PLAY.FIBA3X3.COM lehel loonud isikliku konto, kuid mängija on ise selle oma e-maili teel kinnitanud, siis mängija staatus on “CONFIRMED”. Sellised kontosid on Eestis kokku 2580, kellest aktiivse 3×3 reitinguga ehk viimase kalendriaasta jooksul vähemalt ühel 3×3 turniiril osalenud mängijaid on kokku 1142.

Eesti kõrgeima punktiskooriga 3×3 mängija on hetkel Joonas Järveläinen. Kinnitatud 3×3 kontoga mängijad aitavad kaasa oma vanuseklassis ka Eesti riigi 3×3 reitingule.

Mängijatel, kes on ise loonud oma 3×3 konto, on võimalus seda täiendada nii isikliku infoga: pilt, taustapilt, tutvustus, pikkus, kaal ja sotsiaalmeedia kanalid, kusjuures näiteks lisatud YouTube videod ilmuvad ka mängija profiilile. Eesti Korvpalliliit soovitab kõigil lisada vähemalt pildi, kuid aktiivsematel sotsiaalmeedia kasutajatel ka rohkem infot. Joonase profiili võib võtta eeskujuks.

4. VERIFIED

Kui “CONFIRMED” 3×3 kontoga võivad mängijad jõuda kasvõi FIBA 3×3 maailmaturnee finaalvõistlustele, siis FIBA 3×3 National Team ehk 3×3 MM-ile, EMile (ka U23 ja U18 sarjas) ning Euroopa Mängudele, pääsevad vaid mängijad, kelle 3×3 konto on lisaks “CONFIRMED” olekule ka “VERIFIED” staatuses.

“VERIFIED” staatust võib pidada FIBA3x3 litsentsiks riikidevahelistel ametlikel turniiridel osalemiseks. Seda staatust saab taotleda vaid Eesti Korvpalliliit, kes FIBA-le edestab mängija passikoopia, mis tõendab, et mängija on Eesti kodanik vähemalt 1. jaanuari 2018. seisuga. “VERIFIED” staatuses on Eestis hetkel 71 mängijat, kelle seas on kõik mängijad, kes on Eestit varem mõnel FIBA 3×3 National Team tiitlivõistlusel (ehk v.a. World Tour) esindanud. Mängija kaotab oma “VERIFIED” staatuse olukorras, kus ta passi kehtivusaeg kaob (a’la esindas Eestit 2013 MM-il, kuid toona esitatud passi kehtivusaeg on tänaseks läbi).

“VERIFIED” staatust taotleb EKL vaid nendele mängijatele, keda on Eesti 3×3 peatreener valinud Eesti 3×3 rahvuskoondise kandidaatide sekka ning kellel seda veel ei ole.

3×3 kontode ühendamine

Eestis on palju mängijaid, kellele on korraldaja loonud “NOT REGISTRED” konto. Kui mängija on endale hiljem loonud isikliku konto (näiteks kunagine U13 mängija on saanud vanemaks), siis mängijal on ka ise võimalik FIBA-lt paluda 3×3 kontode ühendamist. Infot selle kohta saab siit lingilt.

Paar korda aastas käib ka Eesti Korvpalliliit läbi kõik Eesti 3×3 kontod ja palub FIBA-lt kontode ühendamist. Peale 27. märtsi Eesti Koolispordi Liidu Sportland 3×3 sarja finaali 27. märtsil 2019 tuleb seda uuesti teha, sest siis läheb ilmselt tänane 3×3 kontode koguarv, mida on kokku 7304, mõnesaja võrra väiksemaks.

Loo endale isiklik FIBA 3×3 konto

Eesti Korvpalliliit kutsub kõiki korvpallihuvilisi looma endale isiklikku 3×3 kontot. Võtab vaid mõni minut. Kui sellega sai hakkama veel täna peaministritoolil istuv ja endine Eesti Korvpalliliidu president Jüri Ratas, kelle “CONFIRMED” olekus FIBA3x3 kontol on 1600 punkti eelmise aastal 3×3 Illuste Open turniirilt, siis sellega saavad hakkama ka kõik nooremad mängijad… ja ehk ka mõned vanemad:)

Kontrolli PLAY.FIBA3x3.COM lehelt, kas sul konto olemas, kui jah, siis ära uut kontot looma hakka. Selle suve 3×3 tänavakorvpalli Eesti meistrivõistluste sarjast saavad osa võtta (2005 ja vanemad) vaid need, kellel isiklik FIBA 3×3 konto on “CONFIRMED” olekus olemas.

Lisa kontole kindlasti pilt, sest sellisel juhul on näha, et mängija on vähemalt korra oma 3×3 profiilile sisse loginud ning ära unusta kontot e-maili teel kinnitamast, seda ei saa sinu eest keegi teine teha!