3x3 Estonia 2020 | 3×3 koondis jätkas Riias võidu ja kaotusega
3x3 korvpall Eestis. 3x3 basketball in Estonia.
tänavakorvpall, 3x3 korvpall, 3x3 basketball, fiba 3x3, 3x3 estonia
10263
post-template-default,single,single-post,postid-10263,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-3.4,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

3×3 koondis jätkas Riias võidu ja kaotusega

  |   3x3 korvpall, FIBA3x3

FIBA 3×3 MM-iks valmistuv Ballzy/Tallinn nime all mänginud Eesti 3×3 koondis (Maik-Kalev Kotsar, Jaan Puidet, Joonas Järvelainen ja Martin Dorbekut asendav Oliver Metsalu) sai täna 4-rahvuse 3×3 koondiste treeningturniiril ühe võidu ja ühe kaotuse. Kokku sai Eesti 3 võitu ja 2 kaotust ning 10 võistkonna seast 6. koha.

Täna võeti 20-16 kaotus vastu alagrupi võitnud Venemaa U23 koondise käest, hilisemas, süsteemivälises sõprusmängus saadi suureskooriline 21-7 võit Läti võistkonna “Strītbola asociācija” tiimi vastu, milles mängisid ka mõned Tallinn Openil osalenud Läti mängijad.

Eesti 3×3 koondise peatreeneri Siim Raudla sõnul oli turniiri tase väga tugev: “Tõenäoliselt võiksid sellel osalenud 10 võistkonnast 7 jõuda 3×3 MM-il TOP8 sekka, nende seas ka Eesti tiim, kes jäi kaotusmängudes alla peamiselt kokkumängu oskuste puudumistele”. Raudla hinnangul mõni nõrgema tasemega 3×3 turniir, kus Eesti oleks ülekaalukalt kõik mängud võitnud, ei oleks Eesti  koondisest ja kitsaskohtadest niivõrd head ülevaadet andnud: “Kokkumängu on meil õnneks aega veel lihvida ja seda ei saa hetkel nõuda meestelt, kes vaid 2 päeva on ühe tiimina 3×3 võistlusi pidanud”.

Ainus, mis Raudlale turniirist veidi kripeldama jääb on asjaolu, et sõprusmängudes ei saanud Eesti mängida Venemaa 3×3 koondise vastu, kes sai turniiril 5 mängust vaid 2 võitu. Viimase kaotuse lisaajal ühe punktiga Ghetto Basketi võistkonna käest, keda Eesti avapäeval alistas.

FIBA 3×3 MMil ja Riias toimunud treeningturniiril on Venemaa võistkonna liidriks 36-aastane Ilya Alexandrov, kes ilmselt siiani mäletab 2014. aasta 3×3 Euroopa meistrivõistlusi Bukarestis, kus just Siim Raudla viimase sekundi vise Venemaa võistkonna alagrupi edasipääsejate seast välja jättis.

Esimest korda tänavakorvpalli mängima

Eesti 3×3 koondis on tänaseks kõik trennid ja mängud pidanud vaid sisetingimustes. Homme on esimene päev, kui koondis läheb välistingimustes 3×3 formaati harjutama, sest pühapäeval Riias toimuv Ghetto Basketi 3×3 suurturniir, milles osalevad 8 riigi võistkonnad, peetakse just välitingimustes.

Peatreeneri hinnangul ei ole tähtis mitte see, kas mängitakse õues või sees, kuna 3×3 MM toimub sisesaalis, vaid see, et mängijad saaksid tunnetuse kätte Sports Court väljakul, kuna ka 3×3 MM-il mängitakse just sellel. Seetõttu ei välista Raudla, et järgmisest nädalalast saab ilusate ilmade korral Eesti 3×3 koondise trenne näha ka mõnel Tallinna väliväljakul.

Pühapäeval Riias toimuval Ghetto Basketi turniiril osaleb veel 2 Eesti võistkonda – “Mulkide” nime all Kristjan Evart, Illimar Pilk, Renato Lindmets ja Heigo Erm ning “Rent My Skills” tiimis Egert Haller, Fredi Parker ja Andreas Org.