3x3 Estonia 2020 | 3×3 Eesti meistrivõistluste lõppseis 2017
3x3 korvpall Eestis. 3x3 basketball in Estonia.
tänavakorvpall, 3x3 korvpall, 3x3 basketball, fiba 3x3, 3x3 estonia
9154
post-template-default,single,single-post,postid-9154,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-3.4,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

3×3 Eesti meistrivõistluste lõppseis 2017

|   3x3 tänavakorvpall

Laupäeval, 29. juunil sai Tallinnas, Vabaduse väljakul läbi 12. hooaeg 3×3 tänavakorvpalli Eesti meistrivõistluseid. On aeg. Teha kommenteeritud kokkuvõte võistluste lõppseisust.

Eliit sari

Eesti meistriks tuli teenitult Paide Spordikeskus, kes Tallinnas sai alagrupivastasteks kaks Leedu tiimi, veerandfinaalis EM sarja konkurent Venemaalt, poolfinaalis Ukraina ning finaalis Otepää etapi võitnud Läti võistkond BC Marupe. KK Viimsi / Estea, kes võitis samal ajal Rumeenias toimunud 3×3 turniiri jäi kokkuvõttes kolmandaks, kuid St Peterburgi võistkond Incotec tegi ajalugu ja tuli EM sarjas II kohale.

Harrastajad

“Idast” ehk Iisaku etapist hoo sisse saanud KK HITO mängis võiduka lõpuni, milles peamine eesmärk oli Tallinnas alistada nii eelmise aasta meister Estravan kui üleeelmise aasta meister Iisakust. Estravani tiim, kellest osad üllatasid eliit sarja avamängus BC Marupe võistkonda viimase sekundi võiduga, harrastajate sarjas kaua ei kestnud ja sellega ka tiitlit ei kaitsnud.

Kogu hooaja kõige aktiivsem 3×3 võistkond Iisakust, kes osales kõikidel võimalikel etappidel, tuli kokkuvõttes III kohale.

35+ seeniorid

Sari, mille lõppvõistlusel osales 9 võistkonda 3st riigist, tegi 2017. aasta 3×3 Eesti meistri selgeks Vanakoolimehed vs Deckol Ehitus poolfinaal. Priit Tammekänd pani küljepealt kolmesed sisse ja 8-3 võiduga pidi Deckol üle 11 aasta meistritiitlist loobuma. Aga võimalik, et just see mäng toob tänavakorvpalli kõige legendaarsema võistkonna – Deckol Ehituse, järgmisel aastal sarja tagasi.

Kolmas koht Iisaku vanurite tiimile, kes seekord mängis ilma Valmo Kriisata. Võimalik, et järgmisel aastal näeme selles sarjas veelgi rohkem tuntud “vanureid”;)

U18 poisid

Seoses 3×3 Euroopa meistrivõistluste koondise poiste valikuga kaotas Jõhvi etapini esikohta hoidnud Bad Boys 2 liiget Eesti 3×3 koondisesse ja kokkuvõttes tuli sarja võitjaks vaid Pärnu etapil kõige kõrgemal poodiumil olnud Loro Parque tiim.

Eesti 3×3 koondis võitis nii Otepää, Kanepi kui Tallinna turniiri, kuid Pärnu etapil ei olnud võistkond kohal ja sinna läks ka meistritiitli võitmise võimalus.

Järgmisel aastal läheb U18 sarjas ilmselt läbi aegade kõige põnevamaks lahinguks, sest Buenos Aireses toimuvatele Noorte Olümpiamängudele saab FIBA 3×3 reeglite alusel valida vaid mängijaid, kes osalevad 3×3 turniiridel. Sel aastal jäid U18 5×5 EM-i tõttu väga paljud mängijad tänavakossust kõrvale.

U15 poisid

BC Starforestil ei õnnestunud Tallinnas mitte midagi, kuid ka oma sarja viimase kohaga saadi 18 punkti, mis tõi võistkonna RSKsPOTRKUNDA ees Eesti meistriks.

Erkmaa KK-le kolmas koht, sarjas hilja alustanud Kitseküla Timokad kokkuvõttes neljandad.

U13 sari

Erkmaa KK tuli, nägi ja võitis. Võistkond, kes ei käinud suvel vaid Orissaare etapil võttis 6 eeletapilt võidu ning 3 korral oli III kohal ehk iga etapp poodiumil.

Teine koht Virulastele, kolmas Viimsi Valgele, kes vaid 10 punktiga alistas kokkuvõttes “3-1” võistkonna.

Naised

Kuna Andorras Eestit esindanud FCR Media tiimil oli raskusi sel suvel etappidel osalemisega, siis jäädi kokkuvõttes kolmandaks. Triso Super tiimid võtsid selles sarjas nii I kui II koha.

Naiste osalus jäi sel suvel siiski väikseks, sest ilma Läti ja Venemaa ning U18 tüdrukute osalemiseta sarjas, ei oleks tiitlit välja antud.

U18 tüdrukud

Eesti meistriks tuli võistkond “Jalgpallurid”, sest “Segavereliste” võistkond kasutas hooaja jooksul rohkem mängijaid kui lubatud (6), ning seetõttu langesid ära Otepää etapi punktid. Reegleid tuleb teada ja järgida, sest vastasvõistkonnad panevad neid paremini tähele kui korraldajad.

Sprite 3×3 tänavakorvpalli Eesti meistrivõistluste sari tõi Eesti FIBA 3×3 ränkingus maailmas vähemalt ajutiselt #10 kohale, U18 poiste sarjas lausa #6 kohale. Olümpiaala kohta ei ole tegemist halva tulemusega.

Kuna FIBA 3×3 ränking sõltub iga vanuseklassi TOP100 mängija tulemusest, siis kutsume üles mängijaid osalema veel sel aastal 3×3 turniiridel, milleks järgnevateks on:

Lisaks kutsume kõiki huvilisi (sealhulgas Eesti Korvpalliliitu) juba sellest sügisest ise korraldama erinevaid 3×3 siseturniire – saatke mõtted reigo@streetbasket.ee ja lisame selle FIBA 3×3 süsteemi, et Eesti 3×3 ränking võimaldaks meil mehed saata 2018. aastal maailmameistrivõistlustele Filipiinidel ja U18 noormehed saata Noorte Olümpiamängudele Argentiinas.